#UEKatowice po raz kolejny na Śląskim Salonie Maturzystów!

W dniach 19-20 września br. w Gliwicach odbędzie się XVI Salon Maturzystów, na który zapraszamy wszystkich uczniów piszących maturę w 2023 roku. To idealna okazja, aby zapoznać się Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, a także z innymi uczelniami dostępnymi na śląsku oraz kierunkami jakie posiadają w swojej ofercie. 20 września w godz. 9:00-9:45 w sali D przedstawimy #UEKatowice i ofertę edukacyjną. Wpadajcie też porozmawiać na nasze stoisko promocyjne. PS Szykujemy super gadżety! Do zobaczenia! :)

Salon maturzystów organizowany jest przez „Perspektywy” od wielu lat. Odwiedzają go maturzyści, uczniowie młodszych klas, ale także nauczyciele, pedagodzy szkolni czy doradcy edukacyjno-zawodowi. Celem spotkań jest zapoznanie się z ofertami szkół wyższych, a także pomoc w wyborze ścieżki kariery.

W tym roku ważnym tematem spotkania będzie temat zmian, jakie mają nastąpić podczas matury w maju 2023 r. Oprócz tego uczniowie zapoznają się z wymogami rekrutacyjnymi na studia 2023/2024 jak również otrzymają pomoc w zakresie doradztwa zawodowego. W harmonogramie znajdują się interesujące spotkania, w których uczestnicy będą mogli wziąć udział.

Dla uczestników Salonu Maturzystów przewidziano gratisową publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli "informator dla Maturzystów 2023" – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

Czas oraz miejsce

Uroczysta inauguracja Śląskiego Salonu Maturzystów 2022 odbędzie się w dniu 19 września o godz. 9:00 w Auli A w budynku Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej, ul. Konarskiego 18B, Gliwice.

Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2022 otwarty będzie dla zwiedzających w dniach 19-20 września br. w godz. 9.00.00-15.00.

Tematyka spotkań

19 września

• Matura z języków obcych nowożytnych – język angielski. Przygotowanie do egzaminu maturalnego z języków obcych Formuła egzaminu 2023 (poziom podstawowy).
  • Matura z matematyki. Formuła egzaminu 2023 Matematyczne umiejętności ważnym kapitałem jednostki – o rozszerzeniu z matematyki słów kilka.
  • Sekrety zdanej matury.
  • Matura z języków obcych nowożytnych – język angielski. Przygotowanie do egzaminu maturalnego z języków obcych Formuła egzaminu 2023 (poziom rozszerzony).
  • Matura z matematyki. Formuła egzaminu 2023 To co niezbędne, by zdać matematykę na poziomie podstawowym.
  • Prezentacja Politechniki Śląskiej.
  • Nie taka straszna, jak ją malują - wszystko o nowej maturze 2023 z języka polskiego.

20 września

• Prezentacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
  • Prezentacja Politechniki Śląskiej.
  • Matura z chemii – jak się przygotować? Sprawdzone i niezawodne sposoby na planowanie nauki i przygotowań do egzaminu maturalnego z chemii. Praktyczne wskazówki dotyczące organizacji powtórek i efektywnego rozwiązywania arkuszy maturalnych.
  • Matura z matematyki? Czy jest się czego bać? Jaki jest cel maturzystów? Omówienie kilku postaw uczniów. Opis poszczególnych strategii, metod i pomocy naukowych. Rozmowa z uczestnikami, miejsce na pytania, panel dyskusyjny.

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram wraz z godzinami spotkań znajdziecie na stronie Salonu Maturzystów.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziały w wydarzeniu!

Z pewnością pomoże Wam w wyborze uczelni, a także odpowiedniej, interesującej Was ścieżki kształcenia.