Uroczyste podpisanie umów ze szkołami

9 stycznia w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych UE Katowice odbyło się uroczyste przyznanie patronatu Uczelni szkołom z Bytomia, Chorzowa, Tychów, Katowic i Żor oraz uroczyste podpisanie umowy o współpracy z VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Korczaka w Sosnowcu. Nie zabrakło także wykładu i ciekawej akademickiej dyskusji.


Uniwersytet Ekonomiczny jako lider wśród śląskich uczelni od wielu lat współpracuje ze środowiskiem edukacyjnym, realizując projekty edukacyjne, organizując studia podyplomowe dla nauczycieli, bezpłatne warsztaty dla uczniów m.in. w ramach projektu "Ekonomia dla Liceum i Technikum", wykłady i konkursy z zakresu ekonomii, zarządzania, statystyki czy języków obcych.

– Jesteśmy dumni, że nasza sieć szkół partnerskich i objętych patronatem stale się poszerza. Naszym celem jest, aby mieć jak najlepszych studentów i Państwa uczniowie są idealnymi kandydatami. Przyznając już współpracującym szkołom patronat, jednocześnie gratulujemy osiągniętych sukcesów. Dziś do naszej rodziny akademickiej dołącza kolejne sosnowieckie liceum. To dla nas wielkie święto – powiedział podczas spotkania prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji.

Po uroczystym podpisaniu dr Marcin Baron, pracownik naukowy Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych UE Katowice, poprowadził interaktywny wykład na temat innowacji dydaktycznych. Nie zabrakło ciekawej dyskusji dotyczącej współczesnej edukacji. Swoimi opiniami podzielili się zarówno nauczyciele jak i uczniowie.

– Nie sądziłam, że ta uczelnia jest aż tak nowoczesna. Aula CNTI robi ogromne wrażenie. Cieszę się, że w pierwszy dzień trwającej współpracy między naszą szkołą a UE Katowice od razu mieliśmy okazję poczuć klimat studiów dzięki wykładowi. W przyszłości planuję zgłębiać tajniki dziennikarstwa i komunikacji społecznej właśnie na tym Uniwersytecie, dlatego ten dzień jest naprawdę dla mnie ważny – mówi jedna z uczennic VI LO w Sosnowcu.

Patronat Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach otrzymały następujące szkoły:

  1. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie,
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach,
  3. III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach,
  4. Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu,
  5. V Zespół Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach.

Współpracę natomiast rozpoczęło:

VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Sosnowcu.

Zobacz galerię zdjęć