Atuty Uczelni

Studenci UE Katowice

Jesteśmy Uczelnią z wieloletnią tradycją, która posiada innowacyjne metody kształcenia, unikatowe kierunki studiów i specjalności, szeroki wachlarz programów wymian studenckich i absolwenckich oraz praktyk i staży, a także bogaty system pomocy materialnej.

Nasz Uniwersytet położony jest w jednej z najszybciej rozwijających się polskich metropolii. Dogodna lokalizacja, połączenia kolejowe i lotnicze z wieloma krajami oraz doskonale rozwinięta sieć komunikacji miejskiej, a także nowoczesna stale rozwijająca się infrastruktura dają możliwość studiowania w atrakcyjnym i dynamicznym środowisku.

Wysoka jakość kształcenia, doświadczeni wykładowcy oraz wielu studentów zagranicznych, tworzących wielokulturowe środowisko akademickie, pozwalają studiować na wysokim europejskim poziomie. 

Nasi studenci, dzięki nowoczesnemu zapleczu badawczemu i naukowemu w postaci biblioteki hybrydowej (CINiBA) oraz Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI), mają niemal nieograniczone możliwości rozwoju intelektualnego. Ponadto mogą kształtować swoją karierę i zdobywać cenne kontakty biznesowe poprzez członkostwo w kilkunastu organizacjach studenckich i kilkudziesięciu kołach naukowych.

W trosce o dobrą kondycję przyszłych menedżerów, ekonomistów, finansistów oraz specjalistów z dziedziny komunikacji czy informatyki stawiamy także na aktywny styl życia. Posiadamy bogatą bazę rozwoju fizycznego: 2 sale gimnastyczne, siłownię, własny basen i saunę.

Właśnie tutaj zaczęła się kariera naszych absolwentów, których sukcesy robią wrażenie nie tylko w Polsce, ale i na świecie.