Przejdź do menu Przejdź do treści

Algorytmika i programowanie

1. OPIS SPECJALNOŚCI

Umiejętność programowania jest bardzo cenioną na rynku pracy umiejętnością, a dla wielu osób jest pasją, a nawet stylem życia. Specjalność Algorytmika i programowanie jest tą ścieżką studiów, na której Studenci posiądą i rozwiną swoje umiejętności praktyczne, talenty i pasje programistyczne i algorytmiczne. W powiązaniu ze specjalizacją prowadzone jest także prężnie działające Koło Naukowe Algorytmiki i Programowania, w ramach którego rozwijane są dodatkowe umiejętności programistyczne – z nakierowaniem na komercjalizację wytwarzanego oprogramowania (współpraca z firmami) – oraz algorytmiczne – z nakierowaniem na uczestnictwo w renomowanych zawodach.

Jeśli chcesz zostać wysoko wykwalifikowanym programistą - jest to specjalność dla Ciebie!

Zasadniczy nacisk w kształceniu na specjalności położony jest na rozwijanie umiejętności praktycznych i zajęcia z przedmiotów informatycznych, które  prowadzone są w 100% w pracowniach komputerowych wyposażonych w najnowsze dostępne oprogramowanie deweloperskie. Dla Studentów specjalności oprogramowanie to jest nieodpłatnie dostępne w ramach programu DreamSpark.

Zasadniczym celem tej specjalności jest:

  • przekazanie Studentom wiedzy w zakresie metod związanych z budowaniem algorytmów i programowaniem,
  • zapoznanie Studentów z narzędziami  i nowoczesnymi technologiami informatycznymi związanymi procesem wytwarzania oprogramowania,
  • rozwijanie pasji związanych z programowaniem.

2. CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Studiujący specjalność Algorytmika i programowanie będą programistami, którzy posiądą wszechstronną i głęboką wiedzę w zakresie metod i narzędzi programowania. Studiując na  specjalności Studenci poznają główne zagadnienia konstrukcji algorytmów oraz wytwarzania oprogramowania, w szczególności w metodykach zwinnych. W trakcie studiów studenci specjalności Algorytmika i programowanie nabędą umiejętności zarówno w zakresie posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem, jak i umiejętności programowania z wykorzystaniem najbardziej popularnych i poszukiwanych na rynku pracy języków programowania.

Podczas studiów studenci będą pracować m.in. z takimi językami programowania, jak C/C++, JAVA i Python. Poznają też metody i rozwiązania związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją.

3. GDZIE ZNAJDZIESZ ZATRUDNIENIE

Znajomość języków programowania, które studenci poznają w toku studiowania na specjalności Algorytmika i programowanie (C/C++,JAVA, Python) oraz zagadnień związanych z uczeniem maszynowym stawia absolwentów specjalności na wyróżnionej pozycji na rynku pracy. Ukończenie studiów na specjalności Algorytmika i programowanie jest ogromnym atutem na rynku pracy, ponieważ specjaliści w tym zakresie są poszukiwani przez wielu Pracodawców i wysoko opłacani.

Absolwent specjalności może z powodzeniem zostać zatrudniony w dowolnej firmie wytwarzającej oprogramowanie, jak i w przedsiębiorstwie każdego typu na stanowiskach związanych z utrzymaniem, rozwijaniem i wytwarzaniem oprogramowania.

4. DODATKOWE INFO

Studiując na specjalności Algorytmika i programowanie, Studenci mogą pogłębiać swoje zainteresowania w ramach prac m.in. Koła Naukowego Algorytmiki i programowania, a wyróżniający się Studenci wezmą udział w zawodach dla programistów na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W trakcie trwania studiów przewidziane jest uczestnictwo m.in. Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym poprzedzone wcześniejszymi eliminacjami w ramach Uniwersytetu Ekonomicznego.

Podczas zajęć dodatkowych – w ramach Koła Naukowego – realizowane są projekty programistyczne oraz rozwijana jest wiedza na temat tworzenia oprogramowania. Projekty tworzone są w przyjaznej atmosferze z zastosowaniem metodyki Scrum. Realizowane są spotkania z przedstawicielami firm zewnętrznych oraz wspólne projekty szkoleniowe.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3