Przejdź do menu Przejdź do treści

Programowanie systemów inteligentnych

1. OPIS SPECJALNOŚCI

Specjalność Programowanie systemów inteligentnych (PSI) oferuje studentom zestaw przedmiotów, które są związane z rozwijaniem na poziomie zaawansowanym umiejętności programowania ze szczególnym uwzględnieniem systemów, które są wspierane metodami sztucznej inteligencji. Narzędzia te są intensywnie rozwijane w wielu ośrodkach akademickich i badawczych, rośnie również zapotrzebowanie zgłaszane ze strony różnych instytucji (w tym biznesowych i finansowych) na specjalistów w tym obszarze.

Podczas studiów poruszane zostaną zarówno zagadnienia teoretyczne związane przede wszystkim ze sztuczną inteligencją i jakością wytwarzanego oprogramowania, jak również praktyczne podejście do omawianych zagadnień. Podczas zajęć ćwiczone będą umiejętności zastosowania sztucznej inteligencji w praktyce oraz szlifowane podejście do zaawansowanego programowania.

Ważnym punktem realizowanym w ramach specjalności będą zajęcia związane z uczeniem maszynowym z punktu widzenia teoretycznego oraz laboratorium maszynowej analizy danych z punktu widzenia praktycznego podejścia do tych zagadnień. Takie rozwiązanie daje pełne przygotowanie do pracy w zakresie programowania systemów inteligentnych.

Zasadniczym celem tej specjalności jest:

  • przekazanie Studentom wiedzy w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz rozwijanie pasji związanych z programowaniem,
  • zapoznanie Studentów z narzędziami i nowoczesnymi technologiami informatycznymi związanymi z systemami inteligentnymi.

2. CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Studiujący specjalność Programowanie systemów inteligentnych będą programistami, którzy posiądą wszechstronną wiedzę w zakresie systemów inteligentnych. W tym teoretyczny zakres związany z tą tematyką oraz umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce. Studiując na specjalności Studenci poznają główne zagadnienia budowy metod sztucznej inteligencji oraz zastosowania gotowych rozwiązań, w szczególności w zakresie uczenia maszynowego. W trakcie studiów studenci specjalności Programowanie systemów inteligentnych nabędą umiejętności zarówno w zakresie posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem, jak i umiejętności zaawansowanego programowania z bibliotek dotyczących sztucznej inteligencji.

3. GDZIE ZNAJDZIESZ ZATRUDNIENIE

Znajomość metod programowania systemów inteligentnych, które studenci poznają w toku studiowania na oraz zagadnień teoretycznych związanych z tym zakresem, a przede wszystkim inteligencją stadną i uczeniem maszynowym stawia absolwentów specjalności na wyróżnionej pozycji na rynku pracy. Ukończenie studiów na specjalności Programowanie systemów inteligentnych jest ogromnym atutem na rynku pracy, ponieważ specjaliści w tym zakresie są poszukiwani przez wielu Pracodawców związanych z szeroko pojętą analizą danych.

Absolwent specjalności może z powodzeniem zostać zatrudniony w dowolnej firmie wytwarzającej z tzw. Data Science, jak i w przedsiębiorstwie każdego typu na stanowiskach powiązanych ze sztuczną inteligencją i wytwarzaniem oprogramowania.

4. DODATKOWE INFORMACJE

Studiując na specjalności Programowanie systemów inteligentnych, Studenci mogą pogłębiać swoje zainteresowania w ramach prac m.in. Koła Naukowego Algorytmiki i programowania, a wyróżniający się Studenci wezmą udział w zawodach dla programistów na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W trakcie trwania studiów przewidziane jest uczestnictwo m.in. Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym poprzedzone wcześniejszymi eliminacjami w ramach Uniwersytetu Ekonomicznego.

Podczas zajęć dodatkowych – w ramach Koła Naukowego – realizowane są projekty programistyczne oraz rozwijana jest wiedza na temat tworzenia oprogramowania. Projekty tworzone w zakresie Data Science.

Zapewniamy także wsparcie naukowe w zakresie poruszanym w ramach specjalności ze szczególnym uwzględnieniem wewnętrznego mentoringu dla studentów specjalności.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3