European Master’s in Customer Relationship Marketing (MERCURI) - studia magisterskie w j. angielskim na UE Katowice

Studia w języku angielskim

MERCURI to nowoczesny, dwuletni program realizowany w całości w języku angielskim, który w szczególności koncentruje się na budowaniu i rozwoju relacji między przedsiębiorstwem a konsumentem oraz specyfice funkcjonowania podmiotów tworzących te relacje. Program oferuje bogatą wiedzę w zakresie zachowań podmiotów rynkowych i ich uwarunkowań, wyjaśnia zasady, warunki i podstawy podejmowania decyzji ekonomicznych, a także szkoli ekspertów w podejmowaniu i zarządzaniu różnymi działaniami, mającymi na celu rozwijanie długotrwałych relacji z głównymi interesariuszami przedsiębiorstw.

Jeśli chcesz studiować w 4 krajach (Polska, Włochy, Niemcy, Hiszpania), interesujesz się marketingiem i chcesz zdobyć wiedzę praktyczną - MERCURI jest dla Ciebie. Zyskasz kompleksową wiedzę w dziedzinie marketingu, zbudujesz międzynarodową sieć kontaktów, a także uzyszkasz, aż cztery dyplomy z każdej uczelni.

Program studiów

Program jest oferowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach we współpracy z trzema uniwersytetami: University of Bergamo (Włochy), Aschaffenburg University of Applied Sciences (Niemcy) i CEU Cardenal Herrera University (Hiszpania). Każdy z semestrów realizowany jest w innym kraju.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w języku angielskim w formie wykładów, ćwiczeń, lektoratów i seminariów. Studenci współpracują z przedsiębiorstwami i realizują w trakcie studiów projekty konsultingowe i praktyki. W czasie prowadzonych zajęć wykorzystywane są metody interaktywne, specjalistyczne oprogramowanie komputerowe oraz również metody oparte o koncepcje "experiential learning" i "intensive programme".

W programie studiów znajdziesz takie przedmioty, jak m.in. Marketing Research and Data-mining, Cross – cultural Competences, Experiential Marketing.

Wykładowcy

Wykwalifikowana kadra to w większości osoby z dużym doświadczeniem we współpracy międzynarodowej o bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. W pracy ze studentami łączą teorię z praktyką. Stosują nowoczesne metody dydaktyczne, takie jak metody aktywizujące, asymilacji czy praktyczne z wykorzystaniem nowych technologii (np. gry symulacyjne). Gościnnie na wykładach pojawiają się również profesorowie zagranicznych uczelni, m.in. z Francji, Belgii, czy USA.

Pracownicy realizujący zajęcia na specjalności MERCURI posiadają szerokie kompetencje naukowe, dydaktyczne i językowe, a także doświadczenie praktyczne. Współpracują z wieloma zagranicznymi ośrodkami akademickimi zarówno na gruncie naukowym jak i dydaktycznym.

Infrastruktura

Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, a także interaktywnych warsztatów. Do Twojej dyspozycji jest rozbudowana infrastruktura uczelni: nowoczesne biblioteki, sale multimedialne, basen, siłownia, strefy wypoczynku, darmowe parkingi i Wi-Fi.

Kompetencje po studiach

Program MERCURI przygotowuje specjalistów w zakresie marketingu potrafiących prowadzić pogłębione analizy rynków, ze szczególnym uwzględnieniem konsumentów i ich zachowań. Program w sposób unikatowy łączy wiedzę z zakresu działalności marketingowej przedsiębiorstw ze znajomością rynku i zachowań nabywczych konsumentów. Absolwenci będą przygotowani do projektowania i wdrażania skutecznych i zrównoważonych strategii marketingowych, odpowiednich dla współczesnego otoczenia międzynarodowego.

Równocześnie, w czasie studiów studenci otrzymają praktyczną, pogłębioną wiedzę z zakresu ekonomii, prawa, psychologii konsumenta, zachowań rynkowych, negocjacji, badań konsumpcji, marketingu, zarządzania i liderowania. Otrzymają również praktyczne doświadczenie badawcze kluczowe do odniesienia sukcesu w obszarze marketingu, komunikacji, reklamy, badań rynkowych, zarządzania związkami z klientem, przedsiębiorczość i public relations.

Możliwości pracy po studiach

Absolwenci MERCURI znajdą satysfakcjonują pracę w firmach z dziedziny: bankowości, finansów, księgowości, ubezpieczeń, prawa, sprzedaży, marketingu i IT zlokalizowanych na całym świecie. Możliwości kariery obejmują m.in. stanowiska: Marketing Manager, Customer Scientist, Manager-Client Service, Customer Relationship Manager, CRM.

UWAGA! Film może wywoływać ataki epilepsji.

Po jakich kierunkach można studiować

Na MERCURI zapraszamy osoby z dobrą znajomością języka angielskiego (co najmniej B2), które są zainteresowane marketingiem, chcą zdobyć cenne doświadczenie i podróżować w trakcie studiów. Odnajdą się u nas absolwenci kierunków społecznych i ekonomicznych, m.in. socjologii, zarządzania, ekonomii.

Proces rekrutacji odbywa się w konsultacji z partnerami konsorcjum Mercuri gdzie mogą być brane pod uwagę wcześniej osiągnięte wyniki ze studiów licencjackich.

Jak się dostać

Podstawą kwalifikacji dla kandydatów na studia II stopnia (magisterskie) jest oryginał dyplomu i suplementu albo zaświadczenie o ukończeniu studiów I stopnia (licencjackich lub inżynierskich) oraz dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego.

Opłata rekrutacyjna85 PLN
Opłata za semestr dla wszystkich studentów1000 EUR + opłaty administracyjne
Łączna opłata za studia dla wszystkich studentów4000 EUR + opłaty administracyjne

Limit miejsc

25 - ograniczona liczba miejsc gwarantuje zajęcia w małych grupach, gdzie każdy student traktowany jest indywidualnie.

Anna Maniura

Bogucicka 5