Specjalność: zarządzanie przedsiębiorstwem

Zdobyta wiedza

Studia na specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem wyposażą Cię w wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, a także pozwolą Ci na rozwijanie kompetencji strategicznych, tworzenie zasobów strategicznych przedsiębiorstwa oraz sporządzanie strategii opartych na głównych źródłach przewagi konkurencyjnej.

Umiejętności

Podczas studiów na specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem zdobędziesz umiejętność myślenia i działania strategicznego. Nabyte i wyniesione ze studiów umożliwiają swobodne poruszanie się w problematyce rynku kapitałowego, rynku pracy, rynku produktów oraz rynku zaopatrzenia, w wymiarze regionalnym, narodowym i międzynarodowym.

Kim będziesz?

Po ukończeniu tej specjalności zdobędziesz kwalifikacje do pracy na kierowniczych stanowiskach średniego i wyższego szczebla we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw, instytucjach finansowych, ubezpieczeniowych oraz konsultingowych. Zdobędziesz także kwalifikacje umożliwiające rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Dlaczego warto?

Wybierając specjalność zarządzanie przedsiębiorstwem, dowiesz się między innymi: jak ocenić branżę w której działa firma, jak zorganizować produkcję, kiedy wprowadzić nowy produkt na rynek, w jaki sposób dbać o wysoką jakość oferowanych produktów i usług, jak zapewnić odpowiednio wykwalifikowany personel, zwiększyć sprzedaż, czy też podejmować decyzje finansowe.