Elektroniczny Biuletyn Uczelniany

Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 410


Wydanie z dn. 26 października 2018 r.

WYDARZYŁO SIĘ

 

Jubileuszowa konferencja PTE 

25 października br. odbyła się Konferencja Naukowa pt. "Ekonomiczne aspekty funkcjonowania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii". Konferencję zorganizowali: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Katowicach, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Wspólne przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach obchodów 70-lecia założenia PTE w Katowicach.

Więcej informacji

Wizyta gości specjalnych jubileuszowej konferencji PTE w rektoracie

W czwartek 25 października br. goście specjalni jubileuszowej konferencji naukowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego odwiedzili rektorat UE Katowice. Goście z uznaniem odnieśli się do efektów modernizacji rektoratu uznając go za jeden z najpiękniejszych budynków Katowic. 

Więcej informacji

Spotkanie z przedstawicielami konsorcjum SUN

Na naszej Uczelni we wtorek 23 października br. gościliśmy przedstawicieli uczelni partnerskich z Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych SUN oraz grupę uczestników międzynarodowego wydarzenia "Erasmus+ KA107 International Staff Week" organizowanego przez Politechnikę Ślaską.

Więcej informacji

Wykład dziekański na Wydziale Zarządzania 

Gościem specjalnym wykładu dziekańskiego, który odbył się  22 października br. na Wydziale Zarządzania była dr hab. Halina Brdulak, prof. SGH. Wykład pt. "Handel elektroniczny omnichannel – zarządzanie łańcuchem dostaw 2020" cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności akademickiej. 

Więcej informacji

XVII Konferencji Naukowa "Procesy internacjonalizacji w gospodarce światowej"

22 października 2018 r. w CNTI odbyła się XVII Konferencja Naukowa "Procesy internacjonalizacji w gospodarce światowej", zorganizowana przez Katedrę Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych.

Więcej informacji

University Management Accounting Day na UE Katowice

26 października 2018 r. na naszym Uniwersytecie odbył się University Management Accounting Day. Spotkanie po raz pierwszy miało miejsce w naszym mieście i miało na celu przybliżenie studentom praktycznych aspektów rachunkowości zarządczej oraz stworzenie okazji do spotkania z przedstawicielami firm działających na terenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Więcej informacji

2. plenarne spotkanie partnerów projektu eco-bot

W dniach 16-17 października 2018 r. Uniwersytet Ekonomiczny, jako jeden z wiodących partnerów, gościł członków Konsorcjum międzynarodowego projektu Personalised ICT-tools for the Active Engagement of Consumers Towards Sustainable Energy- Eco-bot, na drugim plenarnym spotkaniu w Katowicach.

Więcej informacji

37. Akademia Kariery 

Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dziękuje partnerom i uczestnikom za udział w 37. Akademii Kariery, która odbyła się w dniach 23-26 października 2018.

Więcej informacji

Nasz Chór w Chinach

W październiku Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uczestniczył w Piątym Międzynarodowym Tygodniu Sztuki dla Młodzieży w Pekinie. W wydarzeniu tym wzięły udział także chóry akademickie z Austrii, Chin, Finlandii, Hiszpanii, Japonii, Litwy, Makau, Malezji, Republiki Południowej Afryki, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji

Święto drzewa 2018

25 października 2018 roku przed budynkiem CINiB-y rozpoczęto obchody "Święta Drzewa". Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja od lat kontynuuje akcję sadzenia drzew.

Więcej informacji

OSIĄGNIĘCIA

 

Wyniki konkursu MINIATURA 2

Informujemy, że Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki przedstawili listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu MINIATURA 2 na pojedyncze działania naukowe ogłoszonego przez NCN w dniu 17 kwietnia 2018 r.

Więcej informacji

Publikacja w czasopiśmie z bazy Journal Citation Reports

Artykuł pt. "Website removal from search engine due to copyright violation", którego autorem jest dr Artur Strzelecki z Katedry Informatyki został opublikowany w czasopiśmie znajdującym się w bazie Journal Citation Reports: "Aslib Journal of Information Management" (Impact Factor 1,461).

Więcej informacji

WARTO WIEDZIEĆ

 

5. edycja rektorskich grantów naukowych

23 listopada br. upływa termin składania wniosków do 5. edycji rektorskich grantów naukowych przyznawanych za wybitne osiągnięcia naukowe uzyskane w okresie od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku.

Więcej informacji

Projekt Power-Kompetencje

Trwa realizacja projektu pt. "Blisko - Międzynarodowo - Przez całe życie. Kompleksowy program zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Na ten cel Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało Uczelni dofinansowanie w wysokości ponad 4,97 mln zł.

Więcej informacji

Rekrutacja na wybrane kierunki studiów podyplomowych

Wciąż trwa rekrutacja na wybrane kierunki studiów podyplomowych. Pracownicy MŚP mogą uzyskać nawet do 80% dofinansowania na wybrany kierunek studiów na naszej Uczelni. Rozpocznij zajęcia jeszcze w październiku i skorzystaj z atrakcyjnych zniżek!

Więcej informacji

Nowa platforma Moodle już dostępna

W październiku uruchomiona została nowa platforma Moodle w wersji 3.5, dostępna również w formie aplikacji mobilnej oraz dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji

Nabór do Chóru Akademickiego

Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zaprasza do swojego grona. Najbliższe przesłuchania już 30 października, a już 30 listopada za otwarta próba Chóru.

Więcej informacji

Dni i godziny rektorskie

Na wniosek Parlamentu Studenckiego Prorektor prof. dr hab. Sławomir Smyczek wyraził zgodę na dni i godziny rektorskie w semestrze zimowym 2018/2019. Pierwszy dzień rektorski już 31 października 2018 r. (środa) dla studentów studiów stacjonarnych I i II stopnia w Katowicach i Rybniku.

Więcej informacji

INFORMACJE DLA STUDENTÓW

 

Wykłady o tematyce podatkowej

Katedra Finansów Publicznych serdecznie zaprasza na wykłady o tematyce podatkowej, które odbywają się pod koniec października br. Wykłady wygłoszone zostaną przez prof. dr. Wojciecha Stillera. 

Więcej informacji

Rekrutacja do projektu Prominence w Niemczech

Koło naukowe AwareNet Club serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie Prominence w Aschaffenburgu, który odbędzie się w dniach 7-12 kwietnia 2019 w Niemczech.

Więcej informacji

"Twoja Kariera" na UE Katowice, czyli studia... i co dalej?

Czy po skończeniu naszej uczelni znajdziecie dobrą pracę? A może zagwarantuje Wam ją uniwersytet? Często zadajecie nam bardzo podobne pytania, dlatego chcemy pokazać, w jaki sposób możecie się realizować zawodowo po skończeniu studiów lub nawet już w ich trakcie.

Więcej informacji

Menedżerskie spotkanie KN Ekonomia Sportu

Na drugim już zebraniu Koła Naukowego Ekonomia Sportu w bieżącym roku akademickim gościliśmy przedstawicieli spółki akcyjnej GKS Katowice. Dyrektor sekcji piłki nożnej – Tadeusz Bartnik i menedżer sekcji żeńskiej – Mateusz Polak w sposób ciekawy i bardzo precyzyjny opowiadali o praktycznych aspektach funkcjonowania klubu – przedsiębiorstwa sportowego GKS Katowice.

Więcej informacji

Hackathon SDG w siedzibie GUS [zapisy]

W dniach 9-10 listopada br. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie zostanie zorganizowany Hackathon SDG (Sustainable Development Goals - Cele Zrównoważonego Rozwoju) trwający nieprzerwanie przez 27 godzin.

Więcej informacji

Uzupełnij swoją garderobę z Hossą!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sklepu UE z odzieżą i gadżetami uczelnianymi prowadzonego przez Stowarzyszenie Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach "Hossa".

Więcej informacji

INFORMACJE Z POSIEDZEŃ ORGANÓW KOLEGIALNYCH UCZELNI

 

Senat 

Więcej informacji

Rad Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji

Więcej informacji

Rada Wydziału Ekonomii

Więcej informacji

Rada Wydziału Finansów i Ubezpieczeń

Więcej informacji

Rada Wydziału Informatyki i Komunikacji

Więcej informacji

Rada Wydziału Zarządzania

Więcej informacji


Archiwum Elektronicznego Biuletynu Uczelnianego

Biuletyny:

Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 421

Wydanie z dn. 22 lutego 2019 r.  NADCHODZĄCE WYDARZENIA III Colloquium Przyszłość śląskich miast Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Colloquium Przyszłość śląskich miast, którego tematem jest "Budowanie atrakcyjności... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 420

Wydanie z dn. 12 lutego 2019 r.  REKRUTACJA Magister w 1,5 roku? Wybierz Logistykę! Trwa rekrutacja elektroniczna na kierunek Logistyka na studiach II stopnia. Zajęcia rozpoczynają się już w semestrze letnim! Zapraszamy Kandydatów z... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 419

Wydanie z dn. 18 stycznia 2019 r.  NADCHODZĄCE WYDARZENIA Seminarium nt. odpowiedzialności podmiotów zbiorowych Centrum Badań i Transferu Wiedzy serdecznie zaprasza 28 stycznia do auli CNTI na seminarium na temat ustawy o odpowiedzialności... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 418

Wydanie z dn. 18 stycznia 2019 r.  WYDARZYŁO SIĘ Konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2019 W dniu 15 stycznia 2019 roku w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych odbyła się już po raz piąty Konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2019.... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 415

Wydanie z dn. 21 grudnia 2018 r. Życzenia świąteczne JM Rektora Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019, to okazja do życzeń, ale też refleksji. Wielu z nas, o ile nie każdy, wraca do przeszłości, podsumowujemy kończący się rok,... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 414

Wydanie z dn. 14 grudnia 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Święto Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach JM Rektor i Senat Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Uczelni. Początek uroczystości... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 413

Wydanie z dn. 30 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Konferencja naukowa "Przedsiębiorstwo XXI wieku" 4 grudnia br. odbędzie się kolejna, już piąta edycja konferencji naukowej "Przedsiębiorstwo XXI wieku - doświadczenia... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 412

Wydanie z dn. 20 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Święto rybnickiego Wydziału W środę 21 listopada o godz. 11:00 rybnicki Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach obchodzić będzie swoje... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 411

Wydanie z dn. 9 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych państwowych świąt i jak co roku w Katowicach prowadzone będą obchody upamiętniające... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 409

Wydanie z dn. 19 października 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Wykład dziekański na Wydziale Zarządzania Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Krystyna Jędralska zaprasza na Wykład dziekański dr hab. Haliny Brdulak, prof. nadzw. SGH pt.... [Więcej]