Elektroniczny Biuletyn Uczelniany

Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 411


Wydanie z dn. 9 listopada 2018 r.

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

 

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych państwowych świąt i jak co roku w Katowicach prowadzone będą obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Tegorocznej 100. rocznicy odzyskania niepodległości towarzyszyć będzie hasło "W bieli i czerwieni".

Więcej informacji

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości i Dzień Biznesu dla Młodych

13. listopada w 170 krajach, w tym także w Polsce, rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Więcej informacji

Konferencja Naukowa Wydziału Ekonomii i NBP

Dziekan Wydziału Ekonomii prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak wraz z Dyrektorem Katowickiego Oddziału NBP Panem Grzegorzem Bombą serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowej pt. "20 lat polityki pieniężnej w Polsce", która odbędzie się 14 listopada br. o godzinie 10.00 w Auli CNTI.

Więcej informacji

Co niesie Fama? Tańcząc z wilkami z Wall Street - trzecie kolokwium noblowskie

Zapraszamy na trzecie kolokwium noblowskie, które odbędzie się 15 listopada 2018 r. o 15:30 w sali 2.19 w budynku CNTI. Kolokwium poświęcone będzie dorobkowi Eugena Famy, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2013 r. Jako temat spotkania proponujemy: Co niesie Fama? Tańcząc z wilkami z Wall Street.

Więcej informacji

Wykład dziekański na Wydziale Ekonomii

Dziekan Wydziału Ekonomii prof. dr hab. inż. Celina Olszak zaprasza na wykład dziekański Antoniego Piechniczka pt. "Piłka nożna, jako fenomen przełomu wieków", który odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godz. 11.40 w Auli CNTI.

Więcej informacji

Erasmus+ Open Day

Już 15 listopada br. Biuro Współpracy Międzynarodowej zaprasza wszystkich studentów zainteresowanych studiowaniem za granicą na Erasmus+ Open Day w holu CNTI.

Więcej informacji

Konferencja Naukowa "Innowacje w bankowości i finansach"

W dniach 14-16 listopada br. w Wiśle w hotelu Stok odbędzie się kolejna Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Innowacje w finansach, bankowości i ubezpieczeniach – teoria i praktyka. Metody 2018" organizowana przez Katedrę Bankowości i Rynków Finansowych oraz Katedrę Matematyki Stosowanej. Patronem merytorycznym jest Komitet Nauk o Finansach PAN.

Więcej informacji

WYDARZYŁO SIĘ

 

Wykład rektorski prof. Leszka Balcerowicza

W piątek 9 listopada br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się wykład rektorski prof. Leszka Balcerowicza pt. "Ustroje (systemy instytucjonalne) a warunki życia w kraju".

Więcej informacji

Olimpiada "Zostań RACHMISTRZEM"

9 listopada br. odbyła się już czwarta edycja Olimpiady "Zostań RACHMISTRZEM". Olimpiada polega na przeprowadzeniu testu wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości przygotowanego przez SKwO oddział Katowice oraz zadania typu case study przygotowanego przez partnera SKNR Rachmistrz - firmę PwC. 

Więcej informacji

OSIĄGNIĘCIA

 

Odznaka Honorowa Primus in Agendo

W czwartek 8 listopada br. podczas Gali Obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiej Polityki Społecznej dr hab. Jan Wojtyła, prof. UE otrzymał Odznakę Honorową Primus in Agendo ("Pierwszy w działaniu").

Więcej informacji

Publikacje w czasopismach z listy A

Miło nam poinformować, że w roku 2018 dr hab. Alicja Wolny-Dominiak z Katedry Metod Statystyczno-Matematycznych w Ekonomii była współautorem dwóch publikacji w czasopismach z listy A.

Więcej informacji

Kolejna publikacja w czasopiśmie z listy filadelfijskiej

Z przyjemnością informujemy, że kolejny w tym roku artykuł naukowy dr hab. Katarzyny Bilińskiej-Reformat, prof. UE z Katedry Zarządzania Marketingowego i Turystyki został opublikowany w czasopiśmie z listy filadelfijskiej.

Więcej informacji

Artykuł pracownika uczelni w prestiżowym czasopiśmie

Niezmiernie miło nam poinformować, że artykuł pracownika Katedry Logistyki Ekonomicznej dr hab. Artura Świerczka, prof. UE znalazł się w w prestiżowym czasopiśmie International Journal of Logistics Management umieszczonym na liście filadelfijskiej.

Więcej informacji

Nagroda za pracę magisterską o tematyce podatkowej

29 października 2018 r. mgr Anna Sudoł-Tyszecka absolwentka Wydziału Finansów i Ubezpieczeń zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską o tematyce podatkowej. Organizatorami konkursu byli Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Katedra Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. 

Wyróżnienie International Project Management Institute

7 listopada br. mgr Dagmara Piasecka, absolwentka Wydziału Zarządzania, otrzymała prestiżowe wyróżnienie w konkursie na najlepszą pracę dyplomową w kategorii na najlepszą pracę magisterską z obszaru zarządzania projektami.

Więcej informacji

WARTO WIEDZIEĆ

 

Pierwsza polska platforma typu MOOC

Wiarygodne źródło wiedzy dostępne dla wszystkich. Platforma edukacyjna z otwartymi kursami online, umożliwiająca naukę przez całe życie - każdemu i bezpłatnie. Taka jest pierwsza polska platforma typu MOOC, uruchomiona dzisiaj przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy współpracy z Fundacją Młodej Nauki.

Więcej informacji

Płyta z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości Stowarzyszenie Pro Musica Organa wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Miastem Sokołów Podlaski wydało płytę Akademia Klasyczna 6 ze wszystkimi 24 polonezami fortepianowymi księcia Michała Kleofasa Ogińskiego (1765–1833). Nagrania dokonał prof. Tadeusz Trzaskalik, Kierownik Katedry Badań Operacyjnych naszego Uniwersytetu.

Więcej informacji

12 listopada dniem wolnym od pracy i zajęć

W związku z ustanowieniem 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy informujemy, że zajęcia zaplanowane w tym dniu zostają odwołane bez konieczności ich odpracowania. 12 listopada br. jest również dniem wolnym od pracy dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi. 

Więcej informacji

INFORMACJE DLA STUDENTÓW

 

Rekrutacja do Programu Tutoringu Akademickiego

Wykłady to dla Ciebie za mało? Chcesz rozwinąć swoje zainteresowania z ulubionej dziedziny? Do 30 listopada 2018 możesz zgłosić się do Programu Tutoringu Akademickiego - innowacyjnego programu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dla najbardziej ambitnych studentów.

Więcej informacji

Hackathon SDG w siedzibie GUS [zapisy]

W dniach 9-10 listopada br. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie zostanie zorganizowany Hackathon SDG (Sustainable Development Goals - Cele Zrównoważonego Rozwoju) trwający nieprzerwanie przez 27 godzin.

Więcej informacji

Turniej tenisowy o Puchar JM Rektora AWF Katowice

Serdecznie zapraszamy Studentów i Pracowników do udziału w Turnieju Tenisowym o Puchar JM Rektora AWF im. J. Kukuczki w Katowicach. Turniej jest jednocześnie drugą edycją Mistrzostw Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych, do którego należy nasza Uczelnia.

Studencie! Poznaj Swoje Prawa!

Nie wiesz ile kosztuje powtarzanie semestru? Albo czy przysługuje Ci stypendium socjalne? Weź udział w projekcie Parlamentu Studenckiego #StudenciePoznajSwojePrawa i wpadnij w dniach 6 i 8 listopada na bezpłatne wykłady na UE Katowice.

Więcej informacji

Nasi studenci publikują

Miło nam poinformować o kolejnych publikacjach członków Studenckiego Koła Naukowego Transportu (SKNT) działającego przy Katedrze Transportu.

Więcej informacji

Spotkanie Koła Naukowego Glob Fin

Dr Izabela Emerling zaprasza w dniu 14 listopada 2018 r. o godz. 15.20 w sali 411 A na pierwsze spotkanie Koła Naukowego Glob Fin. Spotkanie ma na celu wyłonienie nowych członków zarządu Koła Naukowego.

Więcej informacji


Archiwum Elektronicznego Biuletynu Uczelnianego

Biuletyny:

Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 421

Wydanie z dn. 22 lutego 2019 r.  NADCHODZĄCE WYDARZENIA III Colloquium Przyszłość śląskich miast Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Colloquium Przyszłość śląskich miast, którego tematem jest "Budowanie atrakcyjności... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 420

Wydanie z dn. 12 lutego 2019 r.  REKRUTACJA Magister w 1,5 roku? Wybierz Logistykę! Trwa rekrutacja elektroniczna na kierunek Logistyka na studiach II stopnia. Zajęcia rozpoczynają się już w semestrze letnim! Zapraszamy Kandydatów z... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 419

Wydanie z dn. 18 stycznia 2019 r.  NADCHODZĄCE WYDARZENIA Seminarium nt. odpowiedzialności podmiotów zbiorowych Centrum Badań i Transferu Wiedzy serdecznie zaprasza 28 stycznia do auli CNTI na seminarium na temat ustawy o odpowiedzialności... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 418

Wydanie z dn. 18 stycznia 2019 r.  WYDARZYŁO SIĘ Konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2019 W dniu 15 stycznia 2019 roku w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych odbyła się już po raz piąty Konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2019.... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 415

Wydanie z dn. 21 grudnia 2018 r. Życzenia świąteczne JM Rektora Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019, to okazja do życzeń, ale też refleksji. Wielu z nas, o ile nie każdy, wraca do przeszłości, podsumowujemy kończący się rok,... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 414

Wydanie z dn. 14 grudnia 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Święto Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach JM Rektor i Senat Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Uczelni. Początek uroczystości... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 413

Wydanie z dn. 30 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Konferencja naukowa "Przedsiębiorstwo XXI wieku" 4 grudnia br. odbędzie się kolejna, już piąta edycja konferencji naukowej "Przedsiębiorstwo XXI wieku - doświadczenia... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 412

Wydanie z dn. 20 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Święto rybnickiego Wydziału W środę 21 listopada o godz. 11:00 rybnicki Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach obchodzić będzie swoje... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 410

Wydanie z dn. 26 października 2018 r. WYDARZYŁO SIĘ Jubileuszowa konferencja PTE  25 października br. odbyła się Konferencja Naukowa pt. "Ekonomiczne aspekty funkcjonowania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii". Konferencję... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 409

Wydanie z dn. 19 października 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Wykład dziekański na Wydziale Zarządzania Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Krystyna Jędralska zaprasza na Wykład dziekański dr hab. Haliny Brdulak, prof. nadzw. SGH pt.... [Więcej]