Elektroniczny Biuletyn Uczelniany

Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 418


Wydanie z dn. 18 stycznia 2019 r. 

WYDARZYŁO SIĘ

 

Konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2019

W dniu 15 stycznia 2019 roku w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych odbyła się już po raz piąty Konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2019. Było to wydarzenie organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Human Resources Development działające przy Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Więcej informacji

Konferencja ICMBT 2019

W dniach 10-13 stycznia 2019 r. dr hab. Katarzyna Bilińska-Reformat, prof. UE oraz dr hab. Izabela Sztangret, prof. UE z Katedry Zarządzania Marketingowego i Turystyki uczestniczyły w Konferencji pt. "4th International Conference on Marketing, Business and Trade (ICMBT 2019)".

Więcej informacji

Konferencja "Eureka" z udziałem UE Katowice

Po raz kolejny nasza uczelnia była obecna na Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji "Eureka". W IV edycji, odbywającej się w dniach 9-10 stycznia w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym Krzyżowa, uczestniczył Jakub Kubiczek, przewodniczący Koła Naukowego Statystyków oraz asystent-stażysta w Katedrze Analiz Gospodarczych i Finansowych.

Więcej informacji

Spotkanie studentów PiF z Tadeuszem Biedzkim

14 stycznia 2019 r. studenci pierwszego stopnia na kierunku Przedsiębiorczość i Finanse (PiF) wzięli udział w spotkaniu z Tadeuszem Biedzkim, zorganizowanym przez dr hab. Teresę Kraśnicką, prof. UE.

Więcej informacji

OSIĄGNIĘCIA

 

Nagroda Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską

Dr Hanna Kelm, adiunkt w Katedrze Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych na Wydziale Ekonomii otrzymała 19 grudnia 2018 r. Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za wyróżnioną rozprawę doktorską.

Więcej informacji

Tytuł uznanego recenzenta czasopisma wydawnictwa Elsevier

Miło nam poinformować, że redaktorzy prestiżowego czasopisma Long Range Planning wyd. Elsevier przyznali dr Patrycji Klimas z Katedry Teorii Zarządzania certyfikat uznanego recenzenta za rok 2018, uznając tym samym Jej recenzencki wkład w rozwój czasopisma. 

Więcej informacji

Publikacja w prestiżowym czasopiśmie

W styczniu dr Patrycja Klimas z Katedry Teorii Zarządzania opublikowała również artykuł pt. "Sleeping with competitors: Forms, antecedents and outcomes of coopetition of small and medium-sized craft beer breweries" (współautorzy: Sascha Kraus, Johanna Gast, Tobias Stephan) w czasopiśmie pt. "International Journal of Entrepreneurial Behavior & Research" (Impact Factor 1,863).

Więcej informacji

Paneuropa wygrywa 10 000 zł na innowacyjny projekt

Najbardziej innowacyjny projekt w Polsce tworzą studenci naszej uczelni! "Cień Szansy", który opiera się na zjawisku job shadowingu, zajął 1 miejsce w konkursie Ideas Loading organizowanym przez KPMG w Warszawie. Tym samym Organizacja Studencka PANEUROPA zdobyła grant w wysokości 10 tyś. złotych oraz wsparcie merytoryczne specjalistów KPMG.

Więcej informacji

WARTO WIEDZIEĆ

 

Koncert galowy ZPiT "Silesianie" w Pałacu Młodzieży

ZPiT Silesianie oraz Stowarzyszenie Folklorystyczne Silesianie serdecznie zapraszają na koncert galowy, który odbędzie się w czwartek 24 stycznia o godzinie 18:30 w katowickim Pałacu Młodzieży. 

Więcej informacji

Poznaj ofertę studiów podyplomowych w semestrze letnim

Nie lubisz marnować czasu? Rozpocznij zajęcia już w marcu! Trwa rekrutacja na studia podyplomowe prowadzone na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w semestrze letnim. Nasza oferta studiów podyplomowych pozwala podnieść kwalifikacje oraz zdobyć nowe umiejętności inżynierom, biznesmenom, kadrze zarządzającej i wielu innym.

Więcej informacji

Magister w 1,5 roku? Trwa rekrutacja na Logistykę!

Trwa rekrutacja elektroniczna na kierunek Logistyka na studiach II stopnia. Zajęcia rozpoczynają się już w semestrze letnim! Zapraszamy Kandydatów z tytułem inżyniera, magistra lub magistra inżyniera na trzysemestralne studia magisterskie stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku Logistyka​ ​​na Wydziale Ekonomii​.

Więcej informacji

Plany zajęć

Przypominamy, że plany zajęć dostępne są w wyłącznie w Wirtualnej Uczelni, po uprzednim zalogowaniu się. Przewidywany termin publikacji planów zajęć na semestr letni 2018/2019 to 4 lutego 2019 r.

 

INFORMACJE DLA STUDENTÓW

 

Mosty Ekonomiczne 2019

Ciekawi Cię jak wygląda życie studenckie na innych uczelniach? Chcesz poznać klimat innego miasta? Lubisz nawiązywać nowe znajomości? Weź udział w Mostach Ekonomicznych - 4-dniowej wymianie studenckiej między uczelniami ekonomicznymi w Polsce.

Więcej informacji

Płatne staże dla studentów UE Katowice

Studiujesz na I roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku: Ekonomii, Logistyki (wydział Zarządzania oraz Ekonomii), Analityki gospodarczej, Finansów i Rachunkowości? Zapraszamy Cię w ramach projektu "Blisko - Międzynarodowo - Przez całe życie" do udziału w płatnym stażu!

Więcej informacji

Szkolenia Corporate Readiness Certificate [zapisy]

Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach serdecznie zaprasza studentów do udziału w VI edycji programu Corporate Readiness Certificate (CRC). Zapisy do programu szkoleniowego trwają do 24 lutego 2019 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Więcej informacji

Wyjazdowy kurs hiszpańskiego w Salamance

Centrum Języków Obcych UE Katowice zaprasza na wyjazdowy kurs języka hiszpańskiego w Salamance. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 25 stycznia 2019 r. w sali 122N. Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia br.

Więcej informacji

AIESEC Katowice rekrutuje

Między 7 a 29 stycznia trwa rekrutacja do oddziału lokalnego AISEC Katowice. Wypełnij aplikację i już dziś dołącz do największej, niezależnej organizacji prowadzonej przez 70 000 młodych ludzi w 122 krajach świata.

Więcej informacji


Archiwum Elektronicznego Biuletynu Uczelnianego

Biuletyny:

Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 421

Wydanie z dn. 22 lutego 2019 r.  NADCHODZĄCE WYDARZENIA III Colloquium Przyszłość śląskich miast Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Colloquium Przyszłość śląskich miast, którego tematem jest "Budowanie atrakcyjności... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 420

Wydanie z dn. 12 lutego 2019 r.  REKRUTACJA Magister w 1,5 roku? Wybierz Logistykę! Trwa rekrutacja elektroniczna na kierunek Logistyka na studiach II stopnia. Zajęcia rozpoczynają się już w semestrze letnim! Zapraszamy Kandydatów z... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 419

Wydanie z dn. 18 stycznia 2019 r.  NADCHODZĄCE WYDARZENIA Seminarium nt. odpowiedzialności podmiotów zbiorowych Centrum Badań i Transferu Wiedzy serdecznie zaprasza 28 stycznia do auli CNTI na seminarium na temat ustawy o odpowiedzialności... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 415

Wydanie z dn. 21 grudnia 2018 r. Życzenia świąteczne JM Rektora Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019, to okazja do życzeń, ale też refleksji. Wielu z nas, o ile nie każdy, wraca do przeszłości, podsumowujemy kończący się rok,... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 414

Wydanie z dn. 14 grudnia 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Święto Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach JM Rektor i Senat Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Uczelni. Początek uroczystości... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 413

Wydanie z dn. 30 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Konferencja naukowa "Przedsiębiorstwo XXI wieku" 4 grudnia br. odbędzie się kolejna, już piąta edycja konferencji naukowej "Przedsiębiorstwo XXI wieku - doświadczenia... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 412

Wydanie z dn. 20 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Święto rybnickiego Wydziału W środę 21 listopada o godz. 11:00 rybnicki Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach obchodzić będzie swoje... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 411

Wydanie z dn. 9 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych państwowych świąt i jak co roku w Katowicach prowadzone będą obchody upamiętniające... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 410

Wydanie z dn. 26 października 2018 r. WYDARZYŁO SIĘ Jubileuszowa konferencja PTE  25 października br. odbyła się Konferencja Naukowa pt. "Ekonomiczne aspekty funkcjonowania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii". Konferencję... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 409

Wydanie z dn. 19 października 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Wykład dziekański na Wydziale Zarządzania Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Krystyna Jędralska zaprasza na Wykład dziekański dr hab. Haliny Brdulak, prof. nadzw. SGH pt.... [Więcej]