Elektroniczny Biuletyn Uczelniany

Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 419


Wydanie z dn. 18 stycznia 2019 r. 

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

 

Seminarium nt. odpowiedzialności podmiotów zbiorowych

Centrum Badań i Transferu Wiedzy serdecznie zaprasza 28 stycznia do auli CNTI na seminarium na temat ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Udział w spotkaniu umożliwia uzyskanie punktów szkoleniowych niezbędnych w realizacji obowiązku doskonalenia zawodowego w ORA i OIRP.

Więcej informacji

40-lecie Oddziału AIESEC w Katowicach

26 stycznia 2019 r. odbędzie się 40-lecie Oddziału AIESEC w Katowicach. AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Oddział lokalny Katowice działa i rozwija się już od 40 lat organizując co roku wiele projektów edukacyjnych, warsztaty językowe AIESEC University czy targi pracy, praktyk i staży Dni Kariery.  

Więcej informacji

OSIĄGNIĘCIA

 

Rektor w Kapitule Polskiej Wystawy Gospodarczej

We wtorek 22 stycznia br. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski wręczył członkom Kapituły Polskiej Wystawy Gospodarczej 2019-2020 akty nominacyjne. W jej skład został powołany m.in. rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. Kapituła wybierze polskie firmy o największych osiągnięciach i najciekawszym dorobku, które jesienią bieżącego roku zaprezentują się na błoniach PGE Narodowego.

Więcej informacji

Złote Laury Umiejętności i Kompetencji dla naszych Wydziałów

19 stycznia br. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się XXVII Gala "Laury Umiejętności i Kompetencji" organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Złote Laury otrzymały dwa Wydziały naszego Uniwersytetu: Wydział Ekonomii oraz Wydział Zarządzania.

Więcej informacji

Artykuł w prestiżowym czasopiśmie "Sustainability"

Artykuł pod tytułem "Investigating the Impact of Airport Noise and Land Use Restrictions on House Prices: Evidence from Selected Regional Airports in Poland", którego współautorem jest dr Jan Konowalczuk z Katedry Inwestycji i Nieruchomości został opublikowany 15 stycznia 2019 r. w prestiżowym czasopiśmie "Sustainability", znajdującym się na liście filadelfijskiej (5-year Impact Factor: 2.177).

Więcej informacji

Praca naszego doktora w czasopiśmie wydawnictwa Elsevier

W styczniu w czasopiśmie Applied Soft Computing - ELSEVIER SCIENCE BV (IF 2017 = 3.907, IF 5-letni = 4,004) ukazał się artykuł naukowy dr Przemysława Juszczuka pt. "A novel approximate method of computing extended Nash equilibria".

Więcej informacji

Artykuł pracowników w czasopiśmie St. John's University

W najnowszym wydaniu czasopisma "Review of Business: Interdisciplinary Journal on Risk and Society" (Volume 39, Number 1, January 2019) ukazał się artykuł autorstwa dr hab. Aleksandry Burgiel, prof UE i dr Jolanty Zrałek zatytułowany "Access-Based Consumption: Its Technological Determinants and Business Implications (Evidence from Poland)".

Więcej informacji

Awans studentów do II etapu Global Management Challenge

GoldenEye oraz MGCG Managers - zespoły reprezentowane przez studentów UE Katowice wywalczyły awans do II etapu największej na świecie symulacji biznesowej Global Management Challenge.

Więcej informacji

Sukcesy na Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach

W dniach 18-20 stycznia 2019 roku rozegrano w hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. Nasi studenci po raz kolejny wrócili z cennymi trofeami.

Więcej informacji

WARTO WIEDZIEĆ

 

Wykaz wydawnictw naukowych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało "Wykaz wydawnictw naukowych", który zgodnie z Ustawą 2.0 będzie służył do ewaluacji publikacji książkowych (monografii, prac pod redakcją, rozdziałów) w latach 2017–2020.

Więcej informacji

Poznaj ofertę studiów podyplomowych w semestrze letnim - trwa rekrutacja

Nie lubisz marnować czasu? Rozpocznij zajęcia już w marcu! Trwa rekrutacja na studia podyplomowe prowadzone na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w semestrze letnim. Nasza oferta studiów podyplomowych pozwala podnieść kwalifikacje oraz zdobyć nowe umiejętności inżynierom, biznesmenom, kadrze zarządzającej i wielu innym.

Więcej informacji

Magister w 1,5 roku? Wybierz Logistykę!

Trwa rekrutacja elektroniczna na kierunek Logistyka na studiach II stopnia. Zajęcia rozpoczynają się już w semestrze letnim! Zapraszamy Kandydatów z tytułem inżyniera, magistra lub magistra inżyniera na trzysemestralne studia magisterskie stacjonarne lub niestacjonarne na kierunku Logistyka​ ​​na Wydziale Ekonomii​. Studenci mogą połączyć studia z płatnym stażem!

Więcej informacji

Podsumowanie kolejnych spotkań KN Ekonomia Sportu

Członkowie Koła Naukowego "Ekonomia Sportu" działającego przy Katedrze Ekonomii w trakcie ostatnich spotkań skupili się na zagadnieniu coachingu zarówno w sporcie, jak i w biznesie.

Więcej informacji

CINiBA nocą naładuje mocą!

Rusza kolejna edycja akcji "CINiBA nocą naładuje mocą!". Podczas niej w czasie zimowej sesji (30 stycznia - 15 lutego) CINiBA będzie otwarta do godziny 23:00, natomiast w sobotę 2 i 9 lutego - do 20:00.

Więcej informacji

INFORMACJE DLA STUDENTÓW

 

Płatne staże dla studentów UE Katowice

Studiujesz na I roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku: Ekonomii, Logistyki (wydział Zarządzania oraz Ekonomii), Analityki gospodarczej, Finansów i Rachunkowości? Zapraszamy Cię w ramach projektu "Blisko - Międzynarodowo - Przez całe życie" do udziału w płatnym stażu!

Więcej informacji

Szkolenia Corporate Readiness Certificate [zapisy]

Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach serdecznie zaprasza studentów do udziału w VI edycji programu Corporate Readiness Certificate (CRC). Zapisy do programu szkoleniowego trwają do 24 lutego 2019 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Więcej informacji

Wyjazdowy kurs hiszpańskiego w Salamance

Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zaprasza na wyjazdowy kurs języka hiszpańskiego w Salamance. Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia br.

Więcej informacji


Archiwum Elektronicznego Biuletynu Uczelnianego

Biuletyny:

Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 421

Wydanie z dn. 22 lutego 2019 r.  NADCHODZĄCE WYDARZENIA III Colloquium Przyszłość śląskich miast Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Colloquium Przyszłość śląskich miast, którego tematem jest "Budowanie atrakcyjności... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 420

Wydanie z dn. 12 lutego 2019 r.  REKRUTACJA Magister w 1,5 roku? Wybierz Logistykę! Trwa rekrutacja elektroniczna na kierunek Logistyka na studiach II stopnia. Zajęcia rozpoczynają się już w semestrze letnim! Zapraszamy Kandydatów z... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 418

Wydanie z dn. 18 stycznia 2019 r.  WYDARZYŁO SIĘ Konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2019 W dniu 15 stycznia 2019 roku w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych odbyła się już po raz piąty Konferencja Nowoczesne Zarządzanie 2019.... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 415

Wydanie z dn. 21 grudnia 2018 r. Życzenia świąteczne JM Rektora Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2019, to okazja do życzeń, ale też refleksji. Wielu z nas, o ile nie każdy, wraca do przeszłości, podsumowujemy kończący się rok,... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 414

Wydanie z dn. 14 grudnia 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Święto Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach JM Rektor i Senat Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody Święta Uczelni. Początek uroczystości... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 413

Wydanie z dn. 30 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Konferencja naukowa "Przedsiębiorstwo XXI wieku" 4 grudnia br. odbędzie się kolejna, już piąta edycja konferencji naukowej "Przedsiębiorstwo XXI wieku - doświadczenia... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 412

Wydanie z dn. 20 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Święto rybnickiego Wydziału W środę 21 listopada o godz. 11:00 rybnicki Wydział Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach obchodzić będzie swoje... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 411

Wydanie z dn. 9 listopada 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych państwowych świąt i jak co roku w Katowicach prowadzone będą obchody upamiętniające... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 410

Wydanie z dn. 26 października 2018 r. WYDARZYŁO SIĘ Jubileuszowa konferencja PTE  25 października br. odbyła się Konferencja Naukowa pt. "Ekonomiczne aspekty funkcjonowania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii". Konferencję... [Więcej]


Elektroniczny Biuletyn Uczelniany nr 409

Wydanie z dn. 19 października 2018 r. NADCHODZĄCE WYDARZENIA Wykład dziekański na Wydziale Zarządzania Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Krystyna Jędralska zaprasza na Wykład dziekański dr hab. Haliny Brdulak, prof. nadzw. SGH pt.... [Więcej]