Przejdź do menu Przejdź do treści

Konferencja Naukowa Nowoczesne Zarządzanie 2017

7 grudnia 2017 r. odbyła się IV edycja konferencji “Nowoczesne Zarządzanie”, której celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu innowacji i rozwoju zarządzania w organizacjach. Konferencja została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Human Resource Development. W tej edycji prelegentami byli Mosotstal Zabrze, IBM, PWC i Innoresearch a słuchaczami studenci chcący poszerzać swoje kwalifikacje.

Konferencja rozpoczęła się o godz. 9:00 w Auli CNTI. Gości i studentów przywitał duet pracowników naukowych, Pani dr Kinga Hoffmann-Burdzińska oraz Pan dr Adrian Pyszka. W pierwszej części konferencji prezentowane były wystąpienia ekspertów, praktyków i pracowników naukowych z dziedziny nowoczesnego zarządzania.

Tegoroczna edycja Konferencji Nowoczesne Zarządzanie gościła prestiżowe firmy, takie jak Mostostal Zabrze, IBM, PWC oraz Innoreserch. W programie konferencji przewidziany został również panel dyskusyjny, którego przedmiotem rozważań było podejście pokolenia millenialsów do współczesnej organizacji. Przedmiotem panelu dyskusyjnego były również odpowiedzi na ankietę przeprowadzoną podczas konferencji, dotyczącej preferowanego sposobu wykonywania pracy zawodowej.

Wystąpienia rozpoczął prezes firmy Mostostal Zabrze, Pan Dariusz Pietyszuk. Podkreślał, że aby organizacja mogła się rozwijać, musi się zmieniać i dostosowywać do otoczenia. Przedstawił również zmiany, jakie zachodzą w jego przedsiębiorstwie oraz w jaki sposób zmieniało się ono na przestrzeni lat. Poruszona została również kwestia controllingu w praktyce.

Po każdym z wystąpień prowadzący pytali prelegenta o pytanie do publiczności. Osoba, która odpowiedziała poprawnie, otrzymywała drobny upominek od Koło Naukowego Human Resource Development.

Kolejnym prelegentem był Pan Jakub Wajdzik z IBM. Jego wystąpienie nosiło tytuł “Matrix w zarządzaniu projektami” i dotyczyło zarządzania zespołem rozproszonym w ramach zarządzania projektami IT. Było to wspaniałe, pełne humoru oraz wiedzy przemówienie. Zobrazowało ono wiele aspektów w zarządzaniu rozproszonym zespołem. Ponadto ukazało jego plusy i minusy.

Przedostatnim prelegentem była Pani Anna Zapart z PWC . Tematem jej prelekcji była “Optymalizacja procesów biznesowych według zasad lean management”. Pani Zapart zamiast pytania do publiczności zorganizowała w czasie wystąpienia mały case dotyczący ulepszenia organizacji, jaką jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Jako ostatnia wystąpiła Pani dr Kinga Hoffman-Burdzińska z Innoreserch, która mówiła na temat “Badanie dla biznesu – od pomysłu do realizacji”. Opowiedziała, skąd pomysł na powstanie Innoreserch oraz w jaki sposób łączyć pracę etatową z prowadzeniem własnej działalności. Podniosła nas na duchu i dała wiarę, że jeżeli się chce, to zawsze można wykorzystać swoją pasję w pracy.

Gdy zakończyła się część wykładowa, nastąpił panel dyskusyjny. Po skonstruowaniu wniosków dyskusji wręczono podziękowania i upominki dla prelegentów. Miłą chwilą było spotkanie się wszystkich gości razem na podium auli. Ta chwila została uchwycona na pamiątkowym zdjęciu. Po przerwie kawowej, o godzinie 11.40, rozpoczęły się warsztaty przygotowane przez reprezentantów firm:

  • Jakub Wajdzik (IBM): "Zarządzanie zespołem rozproszonym w ramach zarządzania projektami IT."
    Pan Wajdzik przygotował dla grupy dwa studia przypadków. Pierwszy polegał na ćwiczeniu komunikacji w grupie i delegowaniu zadań. Drugie zadanie dotyczyło przekazywania informacji między działami. Zadaniem było w odpowiednim czasie i warunkach wykonać określone działania. Uczestnicy podzielili się na różne działy i musieli się sprawnie komunikować, co okazało się nie być takie proste.

  • Kinga Hoffmann-Burdzińska (Innoresearch) "Badania dla biznesu – od pomysłu do realizacji" 
    Podczas warsztatów z Panią Kingą analizowaliśmy obliczanie czasu przygotowania projektu na przykładzie naszej konferencji Nowoczesne Zarządzanie.
  • Aleksandra Brzoza i Bartłomiej Radosz (Mostostal): „Controlling w praktyce”
    Studenci zmagali się z problematyką controllingu. Pan Bartłomiej miał przygotowany case, na podstawie którego trzeba było rozwiązać zadania w programie Excel. Prowadzący był bardzo zadowolony z pracy studentów. 

Na zakończenie każdych z warsztatów zostały wręczone certyfikaty za udział w warsztatach oraz nagrody i gadżety firmowe. Około godz. 13.30 nastąpiło podsumowanie spotkania. Podziękowaliśmy za udział i zaangażowanie gości oraz studentów w warsztaty i konferencję. Podziękowania należą się nie tylko prelegentom, ale również studentom, którzy z pełnym zaangażowaniem włączyli się w pracę podczas warsztatów. Podsumowując, można stwierdzić, że elementami spajającymi całą tegoroczną konferencję były synonimy pojęć: cel, wyzwania, aktywność i emocje, które przybliżają nas do osiągnięcia naszych celów zawodowych oraz motywują nas do działania.

Więcej informacji na stronie: hrd.ue.katowice.pl

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3