Przejdź do menu Przejdź do treści

V Konferencja Naukowa z cyklu "Rozwój społeczno-gospodarczy w teoriach ekonomicznych"

JM Rektor Uniwersytetu w Białymstoku, Dziekan Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katedra Ekonomii Politycznej i Katedra Finansów zapraszają na V Międzynarodową Konferencję Naukową z cyklu "Rozwój społeczno-gospodarczy w teoriach ekonomicznych" na temat: Anatomia kryzysu. W radzie programowej konferencji zasiadają m.in. profesorowie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

Spotkanie odbędzie się w dniach 29-30 czerwca 2020 roku, w siedzibie Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku. 

W 2019 roku minęło 90 lat od wybuchu Wielkiego Kryzysu Gospodarczego, który z ogromną siłą uderzył w społeczeństwo i gospodarkę. Wydarzenie to, w kręgach naukowych ekonomistów i historyków oraz przedstawicieli innych nauk społecznych, jest uznawane za bardzo istotne z perspektywy rozwoju społeczno-gospodarczego. Jego przypomnienie, a także analiza zjawisk kryzysowych w latach kolejnych, jest doskonałą okazją do podjęcia dyskusji na temat interpretacji źródeł kryzysów oraz ich implikacji dla szeroko rozumianej sfery życia człowieka (np. ekonomicznej, społecznej, środowiskowej, duchowej). Identyfikacji warto poddać rozwiązania instytucjonalne, które mogą przeciwdziałać kryzysom (napięciom kryzysowym) albo co najmniej, ograniczać ich niepożądane konsekwencje.

Priorytety programowe oraz tematyka omawianych zagadnień będą obejmować:

  1. Filozofia kryzysu.
  2. Paradygmaty kryzysów.
  3. Kryzys wartości – kryzys zaufania.
  4. Funkcjonowanie systemów społeczno-ekonomicznych.
  5. Instytucjonalne źródła przeobrażeń gospodarczych.
  6. Okresy prosperity i kryzysów w gospodarce i ich implikacje.
  7. Czego nauczyły nas kryzysy?

W radzie programowej konferencji zasiadają m.in. prof. Teresa Famulska z Katedry Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz prof. Maciej Miszewski, profesor honorowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Harmonogram:

  • 16 marca 2020 r. – zgłoszenie uczestnictwa,
  • 30 kwietnia 2020 r. – przesłanie abstraktu i wniesienie opłaty konferencyjnej,
  • 31 lipca 2020 r. – przesłanie artykułu,
  • 2021 r. – termin publikacji artykułów.  

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji oraz w pliku poniżej.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3