Przejdź do menu Przejdź do treści

Złote medale dla naszego pracownika

Dr Mirosław Wójciak, adiunkt w Katedrze Statystyki, Ekonometrii i Matematyki zdobył trzy złote medale Mistrzostw Polski oraz złoty medal podczas Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo - World Championship!

Podczas wakacji, 10 i 11 sierpnia startował w Mistrzostwach Polski w jeździe na czas Masters w Kosowie Lackim. Pierwszego dnia dr Mirosław Wójcik rywalizował w indywidualnej jeździe na czas rozegranej, w której nie tylko wygrał swoją kategorię wiekową, ale także uzyskał najlepszy czas wśród wszystkich uczestników. Na 18,0 kilometrowej trasie koło Kosowa Lackiego uzyskał czas 21:57.380 co dało przeciętną prędkość 49,2km/h. Drugiego dnia, na tej samej trasie rywalizował w jeździe na czas dwójkami, gdzie w parze z klubowym kolegą, Rafałem Wrożyną obronili złoty medal z zeszłego roku.

Parę dni później 15 sierpnia w Krzywinie wystartował w drużynowej jeździe na czas. Pięcioosobowe drużyny startowały na 46 km trasie i team z naszym pracownikiem pokonał ją w czasie 57:42, co zagwarantowało złoty medal i kolejną koszulkę Mistrza Polski

Warto wspomnieć, że Mistrzostwo Polski w indywidualnej jeździe na czas zagwarantowało dr Mirosławowi Wójciakowi start w Mistrzostwach Świata UCI Masters, które odbyły się w dniach od 28 sierpnia do 1 września 2019 r. w Poznaniu. Nasz pracownik zdobył podczas UCI Gran Fondo - World Championship w Poznaniu złoty medal w indywidualnej jeździe na czas w kategorii 40-44 lata. Start zlokalizowany był w Bednarach koło Poznania, gdzie zawodnicy rywalizowali na 18,3 kilometrowym kursie. Na wymagającej technicznie trasie, przy 33 stopniowym upale nasz pracownik uzyskał najlepszy czas w kategorii 23:27.64, wyprzedzając byłego mistrza świata (2018) o niecałe 2 sekundy, a trzeciego o 11 sekund (wicemistrz świata z 2017 roku). Warto dodać, że rezultat naszego pracownika był trzecim czasem open. Niestety w niedzielę podczas wyścigu ze startu wspólnego, Mirosław Wojciak na 116 kilometrze uczestniczył w kraksie i przyjechał za peletonem na 85 miejscu.

Życząc dalszych sukcesów serdecznie gratulujemy!