Impact mobility rEVolution’19

W dniach 9-10 października w Katowicach odbędzie się Impact mobility rEVolution’19, największe w Polsce wydarzenie poświęcone mobilności, przemysłowi transportowemu i zaawansowanym technologiom. Zgromadzi kluczowych graczy ze świata motoryzacji, transportu, smart city i administracji państwowej. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.


Impact mobility rEVolution’19

Uczestnicy Impact mobility rEVolution’19 będą dyskutować o nowych sposobach myślenia o transporcie, jak używać technologii i danych, by łączyć ze sobą ludzi i miejsca, a także o tym, jak zwiększać efektywność transportu bez szkód dla środowiska, przy utrzymaniu bezpieczeństwa. Na scenie Impact mobility rEVolution’19 pojawią się liderzy biznesu, nauki, administracji czy szefowie startupów zmieniających obecne modele biznesowe i społeczne.

Dyskusje będą toczyć się w ramach 5 ścieżek tematycznych:

  • e-mobility,
  • finansowanie i inwestycje (w tym partnerstwo publiczno-prywatne),
  • mobilność w miastach,
  • mobilność jako usługa,
  • oraz czysty i zrównoważony transport.

Wizjonerzy przemysłu motoryzacyjnego

Zdaniem ekspertów, w czasach gdy komputer staje się sercem samochodu, charakter zmian swym tempem i mocą przypomina tsunami. W najbliższej dekadzie zobaczymy więcej zmian (tak w pojazdach komercyjnych, jak i prywatnych), niż w ciągu ostatnich 50 lat.

Podczas Impact mobility rEVolution’19 swoje wizje przyszłości transportu i rozwoju miast przedstawią światowi liderzy motoryzacji: Henrik Fisker – projektant wielu motoryzacyjnych przebojów dla BMW i Astona Martina, obecnie prezes Fiskera, firmy szykującej produkcyjną wersję elektrycznego SUV-a, Jacob Bangsgaard z ERTICO (European Road Transport Telematics Implementation Coordination Organization) zrzeszającej 100 organizacji i instytucji z branży moto, twórcy platformy w zakresie Inteligentnych Systemów Transportowych, a także Peter Carlsson z Northvolt – producent nowoczesnych systemów bateryjnych.

Światowi i polscy przedstawiciele firm oraz instytucji

Gra toczy się o wielką stawkę: wartość rynku ogniw i baterii w Europie osiągnie ok. 250 mld euro do 2030 r., a elektronika (w tym baterie) i oprogramowanie będą miały o ponad 40 proc. wyższy udział w wartości samochodu niż ma to miejsce obecnie. Do Katowic przyjadą, by dyskutować i ogłaszać nowe przedsięwzięcia: Kevin Noertker (Ampaire), Libor Lochman (Community of European Railway), Richard Goebelt (VdTÜV), Bruce Douglas (Solar Power Europe), Joost Vantomme (EAMA), Håkan Agnevall (Volvo Bus), czy Thorsten Schäffler (Flixbus), a także polscy eksperci, przedstawiciele instytucji państwowych i szefowie firm: Patrycja Klarecka (PKN Orlen), Filip Grzegorczyk (Tauron), Ewa Łabno-Falęcka (Mercedes), Paweł Borys (PFR), Paweł Kolczyński (ARP), Piotr Dardziński (Sieć Badawcza Łukasiewicz) oraz Jadwiga Emilewicz (Minister Przedsiębiorczości i Technologii), Jerzy Kwieciński (Minister Inwestycji i Rozwoju), Marek Zagórski (Minister Cyfryzacji), Sławomir Mazurek (Podsekretarz stanu Ministerstwa Środowiska), Kazimierz Karolczak (Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia) i Marcin Krupa (Prezydent Katowic).

Dokąd zatem zmierza ekosystem oparty o cyfrową i elektryczną rewolucję w transporcie i motoryzacji? Co obecnie jest na szczycie fali porywających wizji i skrupulatnych prognoz, które będą redefiniować najbliższą przyszłość? Jak autonomiczne pojazdy zmienią metropolie i całe społeczeństwa, wpływając także na takie branże jak fintech czy energetyka? Podczas Impact mobility rEVolution’19 zobaczyć będzie można pełny krajobraz nadchodzących zmian.

Wydarzenia towarzyszące

Impact mobility rEVolution’19 to również szereg wydarzeń towarzyszących: Expo Zone, w której wystawcy z całego świata prezentują najnowsze inteligentne rozwiązania mobilne, a także swoje wizje przyszłości, Roundtables – warsztaty i spotkania małych grup ekspertów w celu znalezienia rozwiązania korzystnego dla wszystkich interesariuszy, oraz Impact Link – spotkania odbywające się po części merytorycznej, pozwalające na poszerzenie sieci kontaktów w nieformalnej atmosferze.

Więcej informacji na https://impactcee.com/mobilityrevolution/2019/.