Konferencja "Nowe Technologie w walce z COVID-19" z udziałem naszego pracownika

Jak nowe technologie radzą sobie w walce z COVID-19? O tym 20 listopada 2020 r. dyskutowali Eksperci podczas konferencji online. W wydarzeniu udział wziął między innymi prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek – Kierownik Katedry Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Organizatorami konferencji byli Akademia WSB i Stowarzyszenie Biznes - Nauka - Samorząd "Pro Silesia".


zrzut ekranu z panelu dyskusyjnego  "Transformacja miast"

Jak sztuczna inteligencja radzi sobie na froncie walki z COVID-19? Czy epidemia da nam nowe szanse, produkty, bądź rynki? A może wpłynie na transformacje miast? Jak pandemia wpływa na woj. śląskie? O tym wszystkim eksperci rozmawiali 20 listopada br. podczas pierwszego wirtualnego spotkania z cyklu "Śląskie a pandemia", pt. "Nowe technologie w walce z COVID-19".

W jednym z paneli pt. "Transformacja miast" udział wziął prof. dr hab. inż. Jacek Szołtysek – Kierownik Katedry Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z profesorem dyskutowali dr Karolina Mucha-Kuś – Dyrektor Departamentu Projektów i Inwestycji Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz urbanista Paweł Jaworski.

Prof. Jacek Szołtysek wskazał na konieczność dostosowania miast do potrzeb pieszych, rowerzystów i użytkowników indywidualnych środków mobilności takich jak hulajnogi, zwolnienia ruchu w mieście. Zwrócił uwagę, że zwolnienie tempa życia, slow food, zmniejszenie tempa pracy może przynieść korzyści w zakresie samopoczucia i zdrowia społeczeństwa. Zaapelował by wykorzystać okazję do tego aby oczyścić, zmienić przestrzeń miasta.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Akademii WSB oraz Stowarzyszenia "Pro Silesia".