23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Naukowe Kopernik

Już 11 maja będziesz miał szansę wziąć udział w prawie 1 000 darmowych pokazach, spotkaniach z naukowcami z całej Europy oraz poznać najnowsze nowinki technologiczne i naukowe. A to wszystko w aż 7 strefach tematycznych. Widzisz coś dla siebie?

11 maja, w godzinach od 11:00 do 20:00 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się 23. edycja Pikniku Naukowego, który opatrzono hasłem "My i Maszyny". Jest on największą popularnonaukową imprezą w Europie. Przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na wiek i zdobytą już wcześniej wiedzę - wystarczy być ciekawym świata!

Dzięki podzieleniu wydarzenia na 7 sfer tematycznych, odwiedzający w swobodny sposób mogą zagłębić się w  najbardziej interesujące ich sekcje i odnaleźć się w prawie 1 000 pokazów organizowanych przez ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy.

Strefa przyszłości

Dla fanów wynalazków, technologii i badań towarzyszących naszej codzienności. Świat robotów, odkryty na nowo - MelSon humonoide, który świetnie biega i ćwiczy sumo czy testowanie możliwości samochodu autonomicznego Selfie, jeżdżącego bez kierownicy! I wiele wiele więcej.

Strefa Zdrowia

Dla wszystkich interesujących się nowoczesną medycyną i wpływem na nią odkryć naukowych. Specjalne symulatory pozwolą ci "przeprowadzić operację" zastawki aorty czy stymulatora serca.

Strefa Kultowych Eksperymentów

Ciekły azot, suchy lód, piana, para i kolory oznaczają niesamowite eksperymenty popularnonaukowe, których możesz być świadkiem. Badania odciski palców już dłużej nie będą tajemnicą.

Strefa Rodziny

Czyli atrakcje dla najmłodszych. Świat dinozaurów, maszynka do robienia tęczy a nawet wykrywacz sympatii. Dzieci będą mogły zobaczyć symulowany pożar i porozmawiać ze strażakami!

"Zrób to sam"

Strefa, w której samodzielnie można tworzyć i konstruować i zabrać swoje dzieło ze sobą do domu. Czyż nie byłoby wspaniale mieć w pokoju własnego robota R2D2 lub Galimato - zabawkowy pojazd recyklingowy z Kenii?

Strefa Cywilizacji

Osoby zainteresowane historią, sztuką, językiem, naukami społecznymi czy komunikacją. Okazja aby zobaczyć na własne oczy wykopy archeologiczne a nawet ubić masło i zrobić pranie w średniowiecznym domu.

Strefa Gości Zagranicznych

Wystawy to goście Pikniku, którzy pomogą wyizolować DNA z owoców i warzyw czy zobaczyć drzwi XII-wiecznego inżyniera al-Dżazariego oraz jego magiczne pudełko. Mały robot, pomagający w akcjach ratowniczych, chętnie przywita się z gośćmi.

Jak co roku na odwiedzających czekają liczne atrakcje w namiotach organizatorów Pikniku: Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Stąd nadawane będą audycje na żywo, będzie tu można spotkać wybitnych naukowców i popularyzatorów nauki, influencerów, znanych dziennikarzy i gwiazdy.

Więcej szczegółowych informacji oraz opis atrakcji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia oraz Facebooku.

Możecie zapoznać się również z wirtualną mapą imprezy.