3 zespoły z UE Katowice w finale konkursu Audit Odyssey

15. maja w Hotelu InterContinental w Warszawie odbył się wielki finał 3. edycji konkursu Audit OdyssEY adresowanego do studentów z całej Polski, organizowanego przez EY - spółkę należącą do wielkiej czwórki najlepszych audytorskich przedsiębiorstw. UE Katowice w finale reprezentowały aż trzy drużyny!

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy z nich to test online, drugi to webcast przedstawiający zadania case study związane ze znajomością MSR 7, MSR 16 i MSR 36 oraz KSR 1, KSR 4 i KSR 11. W trzecim etapie uczestnicy zmagali się ze zróżnicowanymi zadaniami z zakresu odroczonego podatku dochodowego, przebiegu inwentaryzacji i obrotu towarowego, wyliczenia wartości firmy po połączeniu z inną jednostką gospodarczą czy też dekretacji umów faktoringowych.

Do jury konkursowego wchodzili pracownicy EY oraz partnerzy EY Marcin Zieliński i Piotr Kuźniar. Konkurs miał na celu pokazać jak wygląda praca audytora oraz z jakimi problemami etycznymi i rachunkowymi musi zmagać się podczas badania spółki, wystawiania opinii oraz konsultacji błędów, jakie popełnia spółka przy raportowaniu, z zarządem.

Liczba uczestników konkursu z roku na rok wzrasta. Do 3. edycji zgłosiło się blisko 500 zespołów składających się z 3 lub 4 osób, a więc prawie 2000 studentów. W finałowym etapie znalazło się natomiast 12 drużyn z całej Polski, w tym aż 3, które reprezentowały Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W ich skład wchodzili studenci z różnych lat i różnych specjalności: Izabela Morawska, Natalia Radomska, Jan Romański (SKNR "Rachmistrz, opiekun koła dr Magdalena Wójcik-JurkiewiczEneasz Wiewióra, Sylwia Chrapek, Veronika Borodai, Natalia Chlipała, Mateusz Cyran, Michał Lichota, Marcin Midor i Marcin Mrowiec.

Niezmiernie się cieszymy, że nasz uniwersytet był tak licznie reprezentowany!