5. International Week

Między 23 a 27 października 2017 roku na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń odbyła się piąta edycja International Week "New Frontiers in Finance and Accounting" organizowanego na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń.

To wielokulturowe wydarzenie ma na celu integrację środowiska akademickiego z różnych krajów w ramach Erasmus+. Uroczystość otwarcia IW zaszczyciły swoją obecnością władze Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek oraz władze dziekańskie Wydziału Finansów i Ubezpieczeń: Dziekan Wydziału FiU dr hab. Andrzej Piosik, prof. UE oraz Prodziekan ds. Nauki prof. dr hab. Krzysztof Marcinek, Prodziekan ds. Studiów I Stopnia dr Anna Kuzior oraz Prodziekan ds. Studiów II Stopnia dr Krystyna Mitręga-Niestrój. W ceremonii uczestniczyli także nauczyciele akademiccy z Holandii, Belgii, Niemiec, Chorwacji, Węgier, Czech, Włoch, Ukrainy i Chile, którzy w czasie trwania International Week’a będą prowadzić zajęcia ze studentami oraz studenci i organizatorzy wydarzenia.

Po krótkiej prezentacji naszej Uczelni ciepłe słowa do wszystkich obecnych na inauguracji IW skierował Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji Prof. dr hab. Sławomir Smyczek, a następnie wszystkich zebranych przywitał Dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń dr hab. Andrzej Piosik, prof. UE. Po prezentacji gości z zagranicy oraz ich Uczelni miała miejsce krótka część nieoficjalna, po której nauczyciele akademiccy rozpoczęli pierwsze podczas tegorocznej edycji IW wykłady ze studentami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.