Awans studentów do II etapu Global Management Challenge

GoldenEye oraz MGCG Managers - zespoły reprezentowane przez studentów UE Katowice wywalczyły awans do II etapu największej na świecie symulacji biznesowej Global Management Challenge.

W I etapie symulacji wzięło udział 155 zespołów firmowych oraz studenckich, które przez 5 tygodni walczyły o najwyższy wynik inwestycyjny swojej firmy. Do kolejnego etapu, który rozpoczął się 10 stycznia, zakwalifikowało się 60 zespołów, wśród nich zespoły studenckie z naszej uczelni:

• GoldenEye (studenci Wydziału Finansów i Ubezpieczeń, Wydział Informatyki i Komunikacji oraz Wydziału Zarządzania)
  • MGCG Managers (studenci Wydział Finansów i Ubezpieczeń).

Global Management Challenge to największa na świecie symulacja biznesowa, w której zespoły (3-5 osób) kierują przedsiębiorstwami konkurującymi ze sobą na wirtualnym rynku. Projekt obecny jest w blisko 40 krajach na całym świecie, a w Polsce jest od 2000 r. GMC w zaawansowanym programie szkoleniowym wykorzystuje grywalizację, która oznacza zastosowanie mechanizmów z gier komputerowych w biznesie. Symulacja daje możliwość wcielenia się w rolę zarządu i przeprowadzenia firmy przez kolejne kwartały na wirtualnym rynku. To jedyny konkurs w Polsce, w którym studenci rywalizują z pracownikami firm na polu zarządzania.

Trzymamy kciuki i życzymy awansu do finału światowego!