Consumer Awareness Mobile Application Project

W dniach 16-20 kwietnia 2018 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach po raz kolejny będzie gospodarzem międzynarodowego programu pt.: "Consumer Awareness Mobile Application Project". Nasza uczelnia reprezentowana jest przez studentów kierunku International Business.

Consumer Awareness Mobile Application Project

W ramach programu studenci oraz wykładowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Howest University College z Belgii oraz Universite Savoie Mont Blanc z Francji wspólnie stworzą grę i aplikację mobilną ConsuMee, służącą badaniu poziomu świadomości konsumenckiej. Celem Consumer Awareness Mobile Application Project (CAMAP) jest umożliwienie studentom zdobycia wiedzy teoretycznej na temat praw konsumenckich na rynku międzynarodowym i wynikającej z tego świadomości konsumenckiej, a także praktycznych umiejętności tworzenia aplikacji mobilnych.

Aplikacja mobilna ConsuMee powstaje w ramach realizowanego  przez naszą uczelnię międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. "Enhancing quality in innovative higher education about consumer awareness: Consume-aware". Projekt otrzymał finansowanie w drodze konkursu ogłoszonego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+ Szkolnictwo Wyższe w akcji Partnerstwa Strategiczne. Projekt jest realizowany w ramach konsorcjum 8 europejskich uczelni, z naszą na czele.

Consumer Awareness Mobile Application Project jest zorganizowany przez Prorektora ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomira Smyczka wraz z Kołem Naukowym Awarnet Club, działającym przy Katedrze Badań Konsumpcji, pod kierunkiem mgr Marty Grybś-Kabocik.

fot. Joanna Andrychiewicz