Gala zakończenia 5. edycji programu CRC

Dnia 18 czerwca 2018 r. przedstawiciele naszej Uczelni prof. dr hab. Sławomir Smyczek – Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji oraz Kinga Okrzesik-Faruga – Dyrektor Biura Współpracy z Gospodarką i Absolwentami, uczestniczyli w uroczystej gali zamykającej tegoroczną edycję programu Corporate Readiness Certificate.

Program Corporate Readiness Certificate (CRC) realizowany jest we współpracy śląskich uczelni z przedstawicielami firm: Accenture, IBM, ING Services Polska. Obejmuje on cykl zajęć praktycznych i ma na celu przygotowanie studentów do pracy projektowej i zespołowej. Założeniem inicjatywy jest umożliwienie studentom nabycia praktycznej wiedzy, poprzez uczestnictwo w bezpłatnych zajęciach, wykładach, laboratoriach, a także płatnych praktykach, stażach dla najlepszych.

Organizatorem programu Corporate Readiness Certificate (CRC) na naszej Uczelni było – po raz drugi – Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Zestawienie ścieżek realizowanych w ramach Programu CRC w roku akademickim 2017/2018

Prowadzone przez Accenture:

• Modern Enterprise Web Development

Prowadzone przez IBM:

• Project Management with Agile the IBM Way - Zarządzanie Projektami w podejściu Agile w IBM
  • Service Management with Agile the IBM Way - Świadczenie usług IT w podejściu Agile w IBM
  • IT of THINGS – nowoczesne rozwiązania IT w sektorze business-to-business
  • Design Thinking - Metodyka myślenia projektowego w środowisku IT I biznesowym

Prowadzone przez ING Services Polska:

• Services Polska SCRUM w zwinnej organizacji
  • Services Polska Wirtualizacja w środowiskach korporacyjnych
  • Services Polska Serwery Aplikacyjne