I miejsce dla studentów IB w międzynarodowym konkursie

Studenci kierunku International Business, Łukasz Kuchna i Igor Golonka zdobyli pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie naukowo-dydaktycznym Euroweek 2017 pt. "Creativity and Entrepreneurship: From Social to High Tech" organizowanym w Polytechnic of Coimbra w Portugalii w dniach 1-6 maja.

Nasi studenci pod kierunkiem prof. dr hab. Wojciecha Dyducha wraz ze studentami i ich opiekunami z Belgii i Francji przygotowali projekt pt. "Crafting Design and Sustainability: Eco-decoration", w którym byli odpowiedzialni za przygotowanie biznes planu i strategii komercjalizacji pomysłu polegającego na produkcji ozdób z aluminium pozyskanego z recyklingu.

Istota konkursu "Euroweek" jest przygotowanie przez studentów projektu badawczego, nad którym pracują w sześcioosobowych zespołach międzynarodowych złożonych ze studentów z trzech krajów (po dwie osoby na kraj). Praca studentów zaczyna się w listopadzie i obejmuje przygotowanie i przeprowadzenie badań, analizę porównawczą wyników z trzech krajów. Na ich podstawie studenci przygotowują rozwiązanie strategiczne, przedsiębiorczy pomysł, wdrożenie nowego produktu, itp. Zespoły prezentują swoje projekty podczas tygodnia międzynarodowego, organizowanego corocznie na jednej z uczelni sieci Prime. Jury złożone z nauczycieli akademickich ocenia je i wyłania najlepsze. W latach 2005 i 2015 organizatorem Euroweek był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Z inicjatywy prof. dr hab. Wojciecha Dyducha z Katedry Przedsiębiorczości tematem przewodnim konkursu od roku 2015 jest Twórczość i przedsiębiorczość (Creativity and Entrepreneurship).

Pomysł na przedsięwzięcie, rzetelnie przygotowany plan jego komercjalizacji oraz strategia wejścia na rynek zostały szczególnie docenione przez międzynarodowe jury w projekcie z naszej Uczelni.

Naszym studentom serdecznie gratulujemy!