Innowacyjny biznes studentów

Kierunek o profilu praktycznym Przedsiębiorczość i Finanse sprzyja innowacyjnym pomysłom. Potwierdzeniem tego może być firma założona przez studentów kształcących się na tym kierunku.

– "Podstawą nowo powstałej firmy jest kreatywność połączona z nowoczesnymi technologiami, a jej celem udział w zrewolucjonizowaniu świata fotografii z wykorzystaniem możliwości, jakie stwarza technologia druku i skanu 3D" – mówią zgodnie założyciele Michał Góraj i Aleksander Lipiński, studenci studiów I stopnia na kierunku Przedsiębiorczość i Finanse.

Możliwości firmy wypróbował w ostatnich dniach dr hab. Grzegorz Głód, prof. UE, prodziekan ds. edukacji Wydziału Ekonomii. Poddał się próbie "pomniejszenia siebie" na zaproszenie firmy, którą studenci nazwali "lilYou".

– "Celem kierunku Przedsiębiorczość i Finanse o profilu praktycznym jest między innymi rozwój zachowań przedsiębiorczych wśród studentów. Założenie to udaje się powoli realizować." – powiedział dziekan prof. Grzegorz Głód na wieść o założeniu tej innowacyjnej działalności gospodarczej przez studentów.

Gratulujemy pomysłu i inspiracji dla innych, a efekty eksperymentu można ocenić na załączonych zdjęciach.