Karateka z UE Katowice zdobywa kolejne złoto!

Między 24 a 26 listopada w stolicy Peru - Limie odbywały się Mistrzostwa Panamerykańskie w Karate oraz Puchar Interkontynentalny w Karate. Student Analityki gospodarczej i Zarządzania, Michał Sowa wywalczył drużynowo złoty medal!

Interkontynentalny Puchar rozegrany został został podczas trwających w tym czasie w stolicy Peru XVIII Mistrzostw Panamerykańskich w Karate Tradycyjnym

Puchar Interkontynentalny to turniej w konkurencji kumite drużynowe (walczy po kolei trzech zawodników z każdej drużyny i liczy się wynik wszystkich walk). W tym roku prawo reprezentowania Polski uzyskał Michał Sowa - nasz student 3 roku Analityki Gospodarczej i 2 roku Zarządzania. Oprócz niego w drużynie znaleźli się Dawid Rojowski i Łukasz Wójcik.

Na podstawie wyników z Mistrzostw Panamerykańskich, zostały wyłonione drużyny z obu Ameryk do turnieju Interkontynentalnego. Polska reprezentacja w drodze do finału musiała się mierzyć z zawodnikami z Kanady, USA i Brazyli. W finale z kolei zdecydowanie pokonała reprezentację Peru - rewelację mistrzostw Panamerykańskich.

Michał pewnie wygrał wszystkie swoje pojedynki, a finałowy przed czasem, czyli przez ippon

Zapytany o to, jak udaje mu się łączyć regularne wyjazdy na zawody z aż dwoma kierunkami studiów mówi: "Myślę, że chodzi głównie o sensowne zarządzanie czasem i oddzielenie jednej rzeczy od drugiej. Jasne, że czasem o czas jest ciężko, ale jeżeli trzeba to tak naprawdę zawsze znajdzie się tą jedną godzinę w ciągu dnia żeby usiąść z książką. Moim zdaniem to jednak umiejętność oddzielania jest ważniejsza. Nie biorę podręczników czy notatek na zawody czy zgrupowania kadry, bo wiem że ani bym dobrze nie ćwiczył/startował ani bym się nie nauczył. Nie da ćwiczyć na 100% myśląc o zbliżającym się kolokwium, ani uczyć jadąc busem na mistrzostwa Europy. Wydaje mi się, że poświęcenie się w danym momencie jednej rzeczy jest najważniejsze. Jeżeli przez tą godzinę na naukę nie będę się rozpraszał niczym innym, to ona jest zupełnie wystarczająca"

Naszemu studentowi serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów - zarówno sportowych, jak i naukowych!