Kolejny sukces "Silesian"

Reprezentanci zespołu "Silesianie" wzięli udział w Królewskim Turnieju Tańców Polskich "Wilanów 2018", gdzie wywalczyli drugie miejsce w kategorii VA. Serdecznie gratulujemy!

Ubiegły weekend był bardzo intensywny dla członków Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie". 11 maja przedstawiciele zespołu wzięli udział w akademii w Szkole Podstawowej nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach, pod nazwą "Mój dom – to Polska". Tancerze zaprezentowali publiczności pokaz Polskich tańców narodowych w formie towarzyskiej.

Już dwa dni później, 13 maja, reprezentanci zespołu, Monika Jeziorska i Michał Nowak, wzięli udział w Królewskim Turnieju Tańców Polskich "Wilanów 2018", gdzie udało im się wywalczyć drugie miejsce w kategorii VA.

Turniej Tańców Polskich w Wilanowie organizowany jest przez Centrum Kultury Wilanów pod patronatem Stowarzyszenia – Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF. Turniej ma swój niepowtarzalny klimat związany z historią i urokiem Wilanowa. Daje wyjątkową możliwością poznania stroju wilanowskiego, haftu i kultury Urzecza. Głównym celem turnieju jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego oraz popularyzacja polskich tańców narodowych, symbolu polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych tancerzy.

Więcej informacji o konkursie.