Koło Naukowe Statystyków na konferencji we Wrocławiu

Student UE Katowice - Jakub Kubiczek z Koła Naukowego Statystyków - wziął udział w III Ogólnopolskiej Konferencji z cyklu "Statystyka publiczna w służbie samorządu terytorialnego". W tym roku tematem przewodnim konferencji były wyzwania innowacyjne.

Konferencja zorganizowana była z okazji obchodów 100-lecia GUS i Dnia Statystyki Polskiej. Jakub Kubiczek miał okazję zaprezentować swój poster o innowacyjnym wykorzystaniu metody AHP w podziale pieniędzy budżetu obywatelskiego. Tematykę tę podjął również w swojej pracy licencjackiej, którą obronił na naszym uniwersytecie w zeszłym roku.

"Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tej konferencji. Miałem okazję wysłuchać i poznać osoby, których nazwiska znałem dotychczas z okładek książek" - mówi Kubiczek. "Chciałbym podziękować prof. Eugeniuszowi Gatnarowi, który zachęcił mnie do uczestnictwa i spróbowania swoich sił podczas konferencji." - dodaje.

Udział w konferencji wiąże się również z publikacją artykułu w Pracach Naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - Statystyka publiczna a samorząd terytorialny.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!