Konkurs na najlepszą pracę na temat polskiej Policji Państwowej

MSWiA ogłosiło konkurs na najlepszą pracę dyplomową lub rozprawę doktorską na temat polskiej Policji Państwowej. Autorzy trzech zwycięskich prac otrzymają nagrody pieniężne w wysokości nawet 5 tys. złotych.

Minister Mariusz Błaszczak ogłasza konkurs na najlepszą pracę na temat polskiej Policji Państwowej w XX-leciu międzywojennym. Konkurs skierowany jest do studentów ubiegających się o tytuł licencjata, magistra lub doktora na polskiej uczelni lub absolwentów, którzy uzyskali ocenę nie wcześniej, niż 1 stycznia 2015 r.

Celem konkursu jest nie tylko spopularyzowanie wiedzy o Policji Państwowej, ale również zachęcenie studentów do zainteresowania się pasjonującą historią polskich służb mundurowych.

Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę. Autorzy trzech najwyżej ocenionych otrzymają nagrody pieniężne:

• za zajęcie pierwszego miejsca – 5.000 zł;
  • za zajęcie drugiego miejsca – 3.000 zł;
  • za zajęcie trzeciego miejsca – 2.000 zł.

Do konkursu można składać prace dyplomowe i rozprawy doktorskie, które uzyskały pozytywną ocenę pomiędzy 1 stycznia 2015 r. a 15 września 2017 r. Ostateczny termin składania prac to 30 września 2017 r. Zwycięzcy zostaną wyłonieni do końca października 2017 r.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać w Departamencie Komunikacji Społecznej MSWiA pod adresem e-mail: juliusz.karpinski@mswia.gov.pl lub na stronie www.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.