Krok w stronę kultury

Młodzi ludzie nie dostrzegają potencjału kulturalnego Katowic i nie wiedzą, gdzie szukać informacji o ciekawych wydarzeniach w mieście. Odpowiedzią na ten problem jest #KultKato, czyli projekt społeczny realizowany ramach ogólnopolskiej olimpiady zarządzania "Zwolnieni z Teorii", przez sześć studentek naszego Uniwersytetu.

Kultkato

kultkato logoInspiracją dla powstania #KultKato była niska atrakcyjność wizerunku kulturalnego miasta, wpływająca na brak zainteresowania możliwościami spędzania wolnego czasu oraz brak wyeksponowania informacji na temat tego, co się dzieje w Katowicach. Projekt ten ma na celu pokazanie młodym ludziom, że stolica Górnego Śląska to miasto obfitujące w wydarzenia kulturalne.

- Pierwszym podjętym przez nas krokiem było stworzenie strony internetowej, która zawiera informacje o wszystkich wydarzeniach w Katowicach. Wystarczy zajrzeć na www.kultkato.pl i ma się pełny przegląd wiadomości. – mówi Dominika Brachman z #KultKato. Oprócz tego na stronie znaleźć można przegląd katowickich miejsc kultury, wśród których znajdują się te związane z sztuką, teatrem, kinem oraz książkami.

#KultKato jest także obecne w mediach społecznościowych. Na facebookowym fanpage projektu publikowane są ciekawostki z świata kultury oraz kulturalny rozkład jazdy.

- Strona internetowa oraz profile w mediach społecznościowych to tylko początek. W planach mamy jeszcze inne działania, które mamy nadzieję spowodują, że młodzież i studenci poznają Katowice od innej, kulturalnej strony – podsumowuje Karolina Kula, #KultKato.

Więcej informacji: www.kultkato.pl.