Królewska oferta biletowa Teatru Rozrywki

Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza na spektakl w ramach kierowanej do pracowników i studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach specjalnej oferty cenowej w tym już rozpoczętym sezonie artystycznym.

W najbliższym czasie polecamy spektakl "Stańczyk" - 10 i 11 października, godzina 19.00. Cena promocyjna: 29 zł na hasło: "królewska oferta" (cena regularna 69 zł).

Duża Scena Stańczyk to muzyczna wycieczka do XVI wieku. Dlaczego akurat tam? Żeby spróbować przyjrzeć się temu, co lubimy do dziś opisywać jako najwspanialszy okres w dziejach Polski. Zmierzyć się z mitem "złotego wieku". Podrapać w historyczne opakowanie i zobaczyć, co wyjdzie spod spodu. Stańczyk to, tym samym, opowiadana z perspektywy krakowskiego zamczyska historia naszych dawnych władców: Zygmunta Starego, Bony Sforzy i Zygmunta II Augusta. Historia ich zmagań, marzeń, planów i słabości. A także historia towarzyszącej im dziwnej postaci błazna. Pamiętamy go z obrazu Matejki – smutny, zamyślony mędrzec, symbol patriotów, patron zatroskanych o ojczyznę. Przypisujemy mu wiele znaczeń, choć wiemy o nim w gruncie rzeczy bardzo mało. Wymyśliliśmy go sobie, nie wiedząc do końca, kim był i jaką pełnił rolę. Jedno wiemy jednak na pewno: jest wcieleniem nieomal anarchistycznej tradycji, w ramach której za patriotyczne uchodzi przede wszystkim to, co skierowane przeciwko władzy. Każdej władzy. I może dlatego warto go dziś znowu przywrócić do życia.

Więcej informacji w załączonym pliku.