Nagroda im. K. Bochenek dla studenta dziennikarstwa

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Kamil Nowak, zdobył I nagrodę w kategorii "Student" w VII Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek. 23 kwietnia br. odbyła się finałowa gala w Teatrze Śląskim w Katowicach. Serdecznie gratulujemy!

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek oceniane były prace, które powstały i ukazały się w 2017 roku. Do głównej kategorii konkursu zakwalifikowano 108 materiałów dziennikarskich. Wśród nominowanych przez kapitułę konkursową do głównej nagrody, znalazła się również studentka naszej uczelni, Agnieszka Pastor, która wraz z Katarzyną Głowacką przygotowały materiał pt.: "Paradocs: na szychtę kolejką Balkan" (Silesion.pl).

Nowością w tym roku było wprowadzenie kategorii "Student". Prace mogli zgłaszać uczniowie wszystkich szkół wyższych z całej Polski. Tematyka materiałów miała być związana z Górnym Śląskiem, Zagłębiem, Podbeskidziem lub Ziemią Częstochowską

W tej kategorii, nagroda główna przypadła naszemu studentowi Kamilowi Nowakowi za materiał pt.: "Przypominają o »śląskim kopciuszku«. Mauzoleum Schaffgotschów czeka na renowację." (TVP 3 Katowice). Współautorem materiału był Wojciech Bularz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze dziennikarskiej!

O konkursie