Nasi studenci zajęli 3 miejsce w konkursie FINSIM

Zespół Bank Robber$ reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zajął trzecie miejsce w siódmej edycji Konkursu FIN SIM Liga Akademicka. W składzie zespołu znaleźli się Marcin Mrowiec, Wojciech Gil, Marcin Midor, Malwina Nędzyńska oraz Jakub Nogas będący studentami trzeciego roku wydziału Finansów i Ubezpieczeń.

W siódmej edycji Konkursu FIN SIM Liga Akademicka 2018/2019 uczestniczyło 18 zespołów-banków, grupujących blisko setkę studentów, reprezentujących 16 polskich uczelni.

FINSIM Liga Akademicka to szkolenie o charakterze zawodowym, w którym wykorzystywana jest gra symulacyjna z zakresu zarządzania finansowego bankiem. W trakcie gry uczestnicy, jako zarządy wirtualnych banków, mieli szansę sprawdzenia się w jednym ze scenariuszy makroekonomicznych, by na koniec dowiedzieć się, jak ich decyzje w grze przełożyły się na ceny akcji banków na wirtualnej giełdzie FINSIM. Rywalizacja prowadzona była pod opieką trzech Mentorów i doświadczonych bankowców: Michała Bellwona,  Andrzeja Jakubaszka oraz Łukasza Lewickiego.