Przejdź do menu Przejdź do treści

Nasz karateka po raz kolejny mistrzem Europy!

Michał Sowa, student II stopnia Logistyki, po raz kolejny wywalczył mistrzostwo Europy podczas XXXIV Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym. Naszemu "karatece z Wall Street" serdecznie gratulujemy i czekamy niecierpliwie na kolejne sukcesy.

W dniach 8-10 listopada 2019 r. w Brnie odbywała się najważniejsza impreza dla zawodników karate tradycyjnego - XXXIV Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym. Mistrzostwa Europy to impreza w której prawo startu mają tylko powołani przez trenerów kadry narodowej zawodnicy z kategorii kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów - tutaj prawo do reprezentowania Polski wywalczyli sobie student Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Michał Sowa. W zawodach we wszystkich konkurencjach wzięło udział ponad 1400 zawodników.

Michał Sowa reprezentował Polskę w 3 konkurencjach: Fuku-go (dwubój), kata (układy techniki) drużynowe i kumite drużynowe (walki). Student UE Katowice zdobył mistrzostwo Europy w fuku-go (dwuboju), tym samym udało mu się obronić tytuł wywalczony 2 lata temu w Rumunii.

W konkurencjach drużynowych zarówno w kata (z Krzysztofem Buczkiem i Radosławem Dykczyńskim), jak i kumite (z Dawidem Rojowskim, Damianem Tomasikiem, Adrianem Zwierzchowskim) Michał również wywalczył złoto. Szczególnie w tej drugiej konkurencji emocje były olbrzymie. Mocne reprezentację Włoch, Litwy, Rosji, Mołdawii, Serbii czy gospodarzy z Czech to zawsze ciężkie pojedynki, a finałowy pojedynek z rewelacyjną Ukrainą rozstrzygnął się dopiero w ostatnich sekundach.

Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Michała na Facebooku.

Przypominamy również nasz wywiad z Michałem w FORUM (str. 70-74).