Przejdź do menu Przejdź do treści

Nasz student złotym medalistą!

XXXIII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym i VII Mistrzostwa Świata Karate Fudokan były wyjątkowym wydarzeniem dla naszego studenta Analityki Gospodarczej, Michała Sowy - debiutując w kategorii seniorów wywalczył złoty medal!

W weekend 4-5 listopada 2017 r. w rumuńskim Cluj-Napoka zgromadziło się ponad 1000 karateków z 56 krajów, aby rywalizować w XXXIII Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym i VII Mistrzostwach Świata Karate Fudokan.

Dla naszego studenta, Michała Sowy, był to debiut w kategorii seniorów. W tym roku reprezentował Polskę w konkurencji fuku-go (dwubój, w którym na przemian wykonuje się układy techniczne i stacza się wolną walkę). Po kilku rundach, w których pokonał między innymi aktualnego wicemistrza świata Oleksandra Reshetniaka z Ukrainy, ostatecznie wywalczył złoty medal, w zaciętym finałowym pojedynku pokonując Jakuba Štěpána z Czech. Na najniższym stopniu podium stanęli Romanem Bareishą z Białorusi i Anatoli Kuzmienko z Ukrainy

Serdecznie gratulujemy naszemu studentowi i życzymy kolejnych sukcesów!