Pływacy UE Katowice zdobywają medale AMP

Podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywały się w dniach 4-6 kwietnia w Lublinie, pływacy Uniwersytetu Ekonomicznego zdobyli kolejne medale!

Pływacy UE Katowice zdobywają medale AMP

Wśród 800 zawodniczek i zawodników reprezentujących 74 uczelnie znaleźli się reprezentanci sekcji pływackiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Kolejny rok z rzędu pływacy godnie reprezentowali naszą uczelnię zdobywając czołowe, medalowe miejsca.

W sumie zawodnicy zdobyli 5 medali, a czołowy reprezentant naszej drużyny - Krzysztof Tokarski kilka razy stanął na podium zdobywając medale w konkurencjach indywidualnych. Startując na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym niezawodny Krzysztof Tokarski wywalczył złoty i srebrny medal w rywalizacji typów uczelni społeczno-przyrodniczych. W generalnej klasyfikacji medalowej,czas 27,79 s, który nasz zawodnik uzyskał w finale konkurencji 50 m stylem klasycznym zaowocował kolejnym, brązowym medalem.

Pozostali zawodnicy sekcji pływackiej również wrócili z medalami. Walcząc z pełnym zaangażowaniem w konkurencjach indywidualnych uplasowali się na wysokich miejscach w klasyfikacji typów uczelni. Uwieńczeniem ich wysiłku było zdobycie III miejsca w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym. Sztafeta w składzie: Jakub Wojtowicz, Krzysztof Tokarski, Maciej Huzarewicz i Wojciech Kochański, z wynikiem 1:47,57 s została nagrodzona brązowym medalem.

Klasyfikacja drużynowa Akademickich Mistrzostw Polski, w której pływacy naszej uczelni po raz kolejny stanęli na podium zdobywając III miejsce, będąca jednocześnie podsumowaniem punktacji zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i sztafetowych jest odzwierciedleniem wysokiego poziomu sportowego całej drużyny Uniwersytetu Ekonomicznego.

Brązowy medal naszych pływaków w klasyfikacji drużynowej typów uczelni społeczno-przyrodniczych to zasługa wszystkich zawodników. W tym sezonie podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie naszą uczelnie wspaniale reprezentowali: Krzysztof Tokarski, Jakub WojtowiczWojciech Kochański, Maciej Huzarewicz, Arkadiusz Czyżak, Przemysław Majerczak, Marek Miśkowiec, Tomasz Czech i Adam Kubasiak. Zawodnicy sekcji pływackiej pod opieką trenerki - mgr Joanny Dudek-Biskup od kilku sezonów utrzymują wyrównaną, wysoką formę pozwalając cieszyć się medalowymi miejscami podczas najważniejszej rywalizacji w sporcie akademickim jaką są Akademickie Mistrzostwa Polski.

Gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom i życzmy dalszych sukcesów!