Podsumowanie semestru letniego SKN Matrioszka

Wielkimi krokami zbliża się koniec semestru letniego roku akademickiego 2018/2019. Nadszedł zatem czas, na podsumowanie działalności jednego z naszych Studenckich Kół Naukowych - SKN Matrioszka. Zapraszamy do obejrzenia relacji!


Podsumowanie semestru letniego SKN Matrioszka

II Telemost z okazji XXIV Tygodnia kultury i języka polskiego  

25 kwietnia 2018 r. w CNTI odbył się II Telemost z okazji XXIV Tygodnia kultury i języka polskiego z 40 Gimnazjum im.J. Gagarina w Kaliningradzie. Członkowie Koła mieli okazję poznać się online z tegorocznymi maturzystami szkoły. 10 maja br. studenci, uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję spotkać się osobiście w Rosji. W czasie wizyty studyjnej nasi studenci wzięli udział w otwartych zajęciach językowych, mieli też możliwość przybliżyć zainteresowanym maturzystom możliwość studiowania na naszej uczelni w języku angielskim na kierunku International Business, a także na innych kierunkach w języku polskim.

Przedstawiono również prezentację o Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz jego ofertę edukacyjną. Spotkanie z poznanymi wcześniej online uczniami przyniosło wiele radości obu stronom. 40 Gimnazjum im. J. Gagarina to ogromna świetnie wyposażona szkoła, w której obecnie uczy się ponad 2,5 tys. Więcej informacji.

I telemost z Rosyjskim Ośrodkiem Nauki i Kultury w Warszawie 

Kolejnym ciekawym wydarzeniem był I telemost z Rosyjskim Ośrodkiem Nauki
i Kultury w Warszawie, który odbył się 6 czerwca 2018 r. Podczas wideokoferencji dyrektor Ośrodka, dr Igor Zhukovskiy, przedstawił interesującą prezentację o rozpoczynającym się właśnie Mundialu 2018 w Rosji. Uczestnicy spotkania - studenci języka rosyjskiego - mieli okazję doskonalić swój warsztat językowy, równocześnie dyrektor wykazał się biegłą znajomością języka polskiego, co spotkało się z dużym uznaniem obecnej publiczności i zachęciło wszystkich obecnych do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że podobne spotkania będą się odbywać również w przyszłym roku akademickim 2018/2019. Latem 2018 Koło wybiera się na letnie kursy językowe do Rosji, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością w naszym środowisku akademickim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do działalności w SKN MATRIOSZKA!

Bożena Kopoczyńska
Opiekun Koła SKN Matrioszka  

Szczegółowe informacje na temat działalności Koła → Facebook