Podsumowanie sezonu UE Katowice w koszykówce

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet

W dniach 26-29 kwietnia 2018 r. w Katowicach odbył się Półfinał C w Koszykówce Kobiet. Nasza drużyna swoje mecze rozgrywała na hali w Szopienicach. W meczach przyszło nam się zmierzyć z następującymi zespołami:

• AWF Katowice – UE Katowice (38:57),
  • UE Katowice – UEK Kraków (38:27),
  • UE Katowice – PRz Rzeszów (56:35),
  • UE Katowice – UJ Kraków (69:66),
  • UE Katowice – UŚ Katowice (42:60),
  • UJ Kraków – UE Katowice (53:40).

Klasyfikacja końcowa:

1. Politechnika Krakowska
  2. Uniwersytet Śląski w Katowicach
  3. Uniwersytet Jagielloński
  4. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  5. Politechnika Śląska w Gliwicach
  6. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
  7. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  8. Uniwersytet Rzeszowski
  9. Politechnika Rzeszowska

Zespół nasz wystąpił w składzie: Duma Magdalena, Dziedzic Joanna, Kajzerek Martyna, Kominowska Monika – kapitan zespołu, Lewandowska Natalia, Litwin Kinga, Strządała Marcelina – najlepszy gracz półfinału, Tymińska Katarzyna, Szlachta Karolina

Drużyna awansowała do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 31.05-02.06 br. w Krakowie. Serdecznie podziękowania dla trener Karoliny Szlachty i dla pana Janusza Jarząbka byłego trenera dziewcząt, który gościnnie zechciał wesprzeć zespół.

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn

W dniach 10-13 maja 2018 r. we Wrocławiu odbył się również Półfinał D w Koszykówce Mężczyzn. Nasza drużyna swoje mecze rozgrywała na hali Politechniki Wrocławskiej. W meczach eliminacyjnych zmierzyliśmy się z następującymi zespołami:

• AWF Wrocław – UE Katowice (68:28),
  • UE Katowice – Politechnika Opolska (49:60),
  • Politechnika Śląska Gliwice – UE Katowice (54:52),
  • Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław – UE Katowice (49:55).

Wygrywając tylko ostatni mecz grupowy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu nasza drużyna zajęła w grupie IV miejsce, tym samym w niedzielę przyszło jej się zmierzyć w meczu o VII miejsce z zespołem Uniwersytetu Wrocławskiego. Niestety i w tym meczu zwyciężyła drużyna przeciwna, a w całym Turnieju zajęliśmy VIII miejsce.

Reprezentacja uczelni: Krzysztof Wąsowicz, Mateusz Huras, Marcin Granda, Olaf Bień, Marek Wykurz, Oskar Janicki, Mateusz Mach, Szczepan Sobczyk, Grzegorz Rosiński, Krzysztof Przondziono, Szymon Stolarski, Kasper Kaczmarski, Maksymilian Bartosik

Klasyfikacja końcowa:

1. Politechnika Wrocławska
  2. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
  3. Politechnika Śląska w Gliwicach
  4. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
  5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  6. Politechnika Opolska
  7. Uniwersytet Wrocławski
  8. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  9. Uniwersytet Przyrodniczy
  10. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Akademickie Mistrzostwa Śląska w Koszykówce Mężczyzn

Nasza reprezentacja mężczyzn w koszykówce poradziła sobie jednak o wiele lepiej w Akademickich Mistrzostwach Śląska. Rozgrywane były one na Hali MOS Katowice. Uczelnie walczyły w dwóch grupach - nasza drużyna znalazła się w grupie z AWF Katowice i UŚ Katowice. Mecze rozgrywane były turniejowo (każda drużyna z każdą oraz rewanże). Pierwszy Turniej odbył się 10 grudnia 2017 r. niestety nie udało nam się zwyciężyć i mecz UE Katowice - AWF Katowice zakończył się wynikiem 63:65. W drugim meczu nasi koszykarze rozgromili drużynę Uniwersytetu Śląskiego 65:46.

W skład drużyny we wszystkich meczach wchodzili: Krzysztof Wąsowicz, Wojciech Szpyrka, Oskar Keller, Mateusz Huras, Marcin Granda, Marcin Bogucki, Olaf Bień, Marek Wykurz, Oskar Janicki, Mateusz Mach, Szczepan Sobczyk, Grzegorz Rosiński, Krzysztof Przondziono, Szymon Stolarski, Kasper Kaczmarski, Maksymilian Bartosik, Mateusz Marcinkowski

18 marca 2018 odbyły się rewanże, niestety tego dnia również w meczu z AWF Katowice w samej końcówce daliśmy sobie wyrwać zwycięstwo przegrywając mecz 1 punktem. Do turnieju weszliśmy w osłabionym składzie ponieważ z powodu kontuzji nie wystąpił Wojciech Szpyrka. Mimo osłabienia w strefie podkoszowej zespół spisał się bardzo dobrze i nie oddał meczu bez walki. AWF Katowice - UE Katowice (62:61).W drugim meczu zdecydowanie wygraliśmy z zespołem UŚ Katowice i awansowaliśmy do turnieju finałowego - UE Katowice - UŚ Katowice (61:47).

Do Turnieju Finałowego przystąpiliśmy 15 kwietnia w osłabionym składzie ponieważ kontuzji doznał Oskar Keller. W meczu półfinałowym przyszło nam się zmierzyć ze zwycięzca drugiej grupy Politechniką Śląską z Gliwic. Nie spodziewaliśmy się, aby nasi koszykarze mieli łatwy mecz ponieważ zespół przeciwny gra na co dzień ze sobą reprezentując Gliwice w rozgrywkach II ligi. Jednak udało nam się przeciwstawić drużynie i powalczyć do samego końca, nie udało nam się wygrać, ale mimo to zawodnicy powinni być zadowoleni z gry jaką zaprezentowali - Politechnika Śl. Gliwice - UE Katowice (52:45). W meczu  o trzecie miejsce zespół UE Katowice stanął na wysokości zadania i zdecydowanie wygrał z zespołem ŚUM Katowice zajmując na Śląsku III miejsce - UE Katowice - ŚUM Katowice (66:43).

Klasyfikacja końcowa sezonu 2017/2018:

1. AWF Katowice
  2. Politechnika Śląska Gliwice