POLMUN - symulacja obrad ONZ

Organizatorzy konferencji POLMUN Academic Polish Model United Nations pragną zaprosić studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do uczestnictwa w wydarzeniu odbywającym się w dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Szkole Głównej w Warszawie i na Uniwersytecie Warszawskim.

POLMUN to najstarsza w Polsce symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych adresowana do 130 studentów z uczelni z całego świata. W ubiegłych latach Uniwersytet Warszawski gościł osoby studiujące m.in. na Uniwersytecie Oksfordzkim, Freie Universitat Berlin czy Uniwersytecie Harvarda. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Confronting the crisis of global governance.

Wydarzenie daje uczestnikom możliwość dyskusji w języku angielskim na tematy związane ze stosunkami międzynarodowymi, ekonomią i nauką oraz poznania młodych ludzi z całego świata. Podczas konferencji przewidziane są także panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, takich jak JE Bogusław Winid - doradca Prezydenta RP oraz były Ambasador RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku oraz warsztaty z pracownikami ambasady Stanów Zjednoczonych.

Tegoroczna edycja konferencji została objęta patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora Uniwersytetu Warszawskiego i Rektora Szkoły Głównej Handlowej. Uniwersytet współpracuje również z Młodzieżową Delegatką RP do ONZ i American Centre Warsaw.

Więcej informacji dot. rekrutacji uczestników znajduje się na stronie internetowej i w załączniku poniżej.