Projekt Akademia Liderek Biznesu

Fundacja im. Lesława A. Pagi zachęca kobiety do udziału w nowym projekcie edukacyjnym mającym na celu wyrównanie dysproporcji między możliwościami rozwoju zawodowego kobiet i mężczyzn. Na projekt składają się weekendowe warsztaty, program mentoringowy, wieczorne spotkania z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz staże w firmach partnerskich.

Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy, którego celem jest edukacja młodych kobiet, studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. Celem Akademii Liderek Biznesu jest rozwój przedsiębiorczości, zarządzanie karierą, rozwiązywanie case study w grupach mentee z mentorami, tworzenie wizerunku biznesowego, wyrównanie proporcji w budowaniu kariery oraz poszerzanie wiedzy, umiejętności i postaw z zakresu: organizacji pracy, zarządzania zespołem, pracy ze stresem czy budowania marki osobistej. Projekt składa się z warsztatów weekendowych, programu mentoringowego, wieczornych spotkań z liderkami biznesu i życia społeczno-gospodarczego oraz długoterminowych stażach w firmach partnerskich.

Program skierowany jest do studentek oraz absolwentek do 27 roku życia ostatnich lat studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich na kierunkach:

• biotechnologia, badania kliniczne, technologia żywności,
  • IT, robotyka,
  • medycyna, farmacja,
  • elektronika, inżynieria budowlana, automatyka,
  • finanse, ekonomia, księgowość, bankowość, marketing, psychologia
  • prawo i administracja
  • i inne.

Dodatkowo projekt ma za zadanie kształcenie kobiet i mężczyzn w zakresie różnic płci i tego, jak korzystać z tego potencjału we współpracy na płaszczyźnie zawodowej. Zajęcia w ramach projektu odbywać się będą od lutego do czerwca 2019 r. Projekt zakłada weekendowe zjazdy raz w miesiącu.

Rekrutacja trwa od 8 października do 2 grudnia br.

Fundacja od 15 lat realizuje projekty szkoleniowo-edukacyjne dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, a także dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Stypendyści Fundacji mają niepowtarzalną okazję uczyć się od najlepszych ekspertów oraz zdobywać praktyczne doświadczenie w firmach partnerskich w czasie płatnych staży, które często owocują ofertą stałej pracy. Obecnie Fundacja zrzesza około 2000 alumnów, którzy wspierają się wzajemnie prywatnie i zawodowo.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Fundacji oraz na Facebooku.