Publikacja absolwenta w czasopiśmie indeksowanym w ESCI

Miło nam poinformować, że Kacper Zagała, absolwent specjalności E-biznes na kierunku Informatyka i Ekonometria, opublikował wyniki badania ze swojej pracy licencjackiej w artykule "eSports Evolution in Football Game Series" w czasopiśmie Physical Culture and Sport. Studies and Research indeksowanym w Emerging Sources Citation Index / Clarivate Analytics.


Publikacja absolwenta w czasopiśmie indeksowanym w ESCI

W swojej pracy przestawił wyniki badania na zagadnieniem e-sportu i jego obecnością w popularnej serii gier video "FIFA". Z badań wynika, że gracze chętnie oglądają i biorą udział w turniejach organizowanych online, natomiast rzadziej są zainteresowani udziałem w turniejach stacjonarnych. W tzw. lidze weekendowej grają 40 meczy online od piątku do niedzieli.

Obecnie autor pracy jest studentem drugiego stopnia na kierunku E-biznes i dalej kontynuuje swoje zainteresowanie tematyką e-sportu. Artykuł "eSports Evolution in Football Game Series" dostępny jest w formule Open Access na stronie wydawnictwa Sciendo. Promotorem pracy jest dr Artur Strzelecki z Katedry Informatyki.