Relacja z wizyty studyjnej w MOKATE

Biuro Współpracy z Gospodarka i Absolwentami, informuje, że w dniach 12-13 marca br. studenci kierunku Analityka gospodarcza odwiedzili MOKATE podczas 2-dniowej wizyty studyjnej.

Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się z bliska, w jaki sposób funkcjonuje dynamicznie rozwijająca się – Grupa MOKATE. Uczestnicy zwiedzali i poznawali zakłady zarówno w Ustroniu, jak i w Żorach. Dowiedzieli się wielu cennych rzeczy od specjalistów z działów technologii i marketingu. Jak również zobaczyli jak wygląda proces mieszania i pakowania herbat oraz proces ich produkcji. Mieli też okazję spróbować kilkudziesięciu różnych herbat, kaw, kremów, lodów, napojów czekoladowych produkowanych przez MOKATE. Szczególnie cenne okazało się spotkanie z analitykiem danych w firmie MOKATE, który przedstawił studentom działania, jakie podejmuje w Firmie i jakie przynosi to wymierne efekty. Studenci mieli okazję dowiedzieć się, czym mogą w przyszłości się zajmować i jak ważna będzie ich praca.

Spotkanie zakończyło się prezentacją idealnego produktu instant dla młodych, dokonaną przez naszych studentów. Studenci przedstawili swoje dwie propozycje - prezentacje były bardzo ciekawe
i profesjonalne. Państwo z firmy MOKATE, przedstawią obie prezentacje zarządowi i być może nawiążą z autorami prezentacji współpracę.

Wyjazd zorganizowany został w ramach Projektu "Blisko – Międzynarodowo – Przez całe życie. Kompleksowy program zrównoważonego rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.