Silesia Days – Śląsk oczami obcokrajowców

W dniach od 12 do 15 maja br. zagraniczni studenci wezmą udział w organizowanej przez naszą uczelnię jubileuszowej X edycji Silesia Days. W programie przewidziano m.in. imprezy integracyjne, zwiedzanie Śląska i kampusu, spotkania z przedstawicielami województwa i miasta.

W konferencji, jak co roku, weźmie udział kilkadziesiąt studentów z całego świata. Ma ona na celu zachęcenie obcokrajowców, którzy przyjechali w ramach wymiany do pozostania na Śląsku i studiowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Katowice, Miasta Ogrodów, Uczelni, a także inwestorów będą przekonywać studentów do tego, że Śląsk to miejsce, w którym warto studiować, pracować, a także spędzać wolny czas.

W programie tegorocznego wydarzenia przewidziano szereg wykładów na temat potencjału kulturalnego, edukacyjnego i biznesowego Śląska. Uczestnicy będą mieli także okazję założyć okulary Gear VR, przekonać się na własnej skórze, czym jest wirtualna rzeczywistość. Ta część konferencji będzie miała charakter otwarty. Zapraszamy do auli CNTI 13 maja w godzinach od 10:00 do 13:00.

Studenci zagraniczni będą również poznawali Śląski biorąc udział w imprezie w tramwaju, czyli Silesia Tram Party, spacerze po Nikiszowcu czy zwiedzaniu Browarów Tyskich. W sobotę 14 maja odbędą się z kolei piknik oraz rajd na terenie naszego kampusu z zadaniami ekstremalnymi Extreme Team #UEKatowice – w tym bardzo popularny w ostatnich latach zorbing.

Zapisz się już dziś na: www.ue.katowice.pl/silesiadays

Zobacz program Silesia Days

- Przez organizację tego projektu pragniemy wpisać się w realizację strategii promocji województwa śląskiego. Zamierzamy wykreować wśród obcokrajowców wizerunek Śląska, jako najbardziej atrakcyjnego w tej części Europy regionu, w którym warto żyć, pracować, inwestować, a także spędzać wolny czas – mówi Edyta Lachowicz-Santos, kierownik Biura Komunikacji i Relacji Międzynarodowych.

Konferencja objęta jest honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Pana dra Jarosława Gowina, Marszałka Województwa Śląskiego Pana Wojciecha Saługi, Wojewody Śląskiego Pana Jarosława Wieczorka, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Instytucji Kultury – Katowic Miasta Ogrodów. Partnerami Silesia Days są KZK GOP, Mecalux oraz Silesian Universities Network.

Jednostkami organizującymi Silesia Days są Biuro Komunikacji i Relacji Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz organizacja studencka Erasmus Student Network UE Katowice we współpracy z Biurem Międzynarodowej Wymiany Studentów.

Więcej szczegółów, w tym zdjęcia z poprzednich edycji na: