Spotkanie z cyklu "Gwiazdowski Tour"

Zapraszamy na spotkanie z prof. dr hab. Robertem Gwiazdowskim w ramach cyklu "Gwiazdowski Tour". Temat spotkania "Kiedy Polacy zaczną w końcu zarabiać więcej?".

Prof. dr hab. Robert Gwiazdowski to adwokat, publicysta, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, wykładowca i profesor Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie, wybitny komentator gospodarczy i polityczny, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha, Prezes Rady Nadzorczej ZUS w latach 2006 - 2007, autor książek: "Sprawiedliwość a efektywność opodatkowania" oraz "Podatek progresywny a proporcjonalny", a także autor licznych artykułów prasowych i publikacji poświęconych problematyce podatków, wolnego rynku i polityki gospodarczej.

Na spotkaniu zostaną zadane pytania: "Kiedy Polacy w końcu zaczną zarabiać więcej?" oraz "Czy państwo może być Fair wobec swoich obywateli?"

Treścią spotkania będą zagadnienia ekonomiczne i gospodarcze:

• WYŻSZE PŁACE, CZYLI NIŻSZE OPODATKOWANIE PRACY - nie ma dobrych podatków, ale wysokie opodatkowanie pracy to najgorsze rozwiązanie. Możemy zarabiać więcej netto - dzięki temu będziemy mogli się bogacić a gospodarka będzie mogła szybciej się rozwijać.
  • DEMOGRAFIA I SYSTEM EMERYTALNY - dzisiejszy system emerytalny to fikcja! Wróćmy do rzeczywistości, wprowadźmy emeryturę obywatelską obudowaną rynkowymi mechanizmami wsparcia społecznego. Zatrzymajmy depopulację kraju, tworząc przyjazny system podatkowy zachęcający młodych do pozostania w kraju a tych, którzy wyjechali do powrotu.

Spotkanie odbędzie się 8 marca o godz. 12.00 w Auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku, ul. Rudzka 13c.