Studenci UE finalistami BANRISK Ligi Akademickiej

26 kwietnia 2016 r. odbył się finał Konkursu BANRISK Liga Akademicka. Laureatem 4. edycji Konkursu został zespół SILVER Lake VBank z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach!

Konkurs BANRISK – Liga Akademicka to szkolenie o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, w warunkach rywalizacji konkursowej, z wykorzystaniem gry symulacyjnej z zakresu zarządzania finansowego bankiem Banrisk – The Stanford Game. Gra została opracowana na Uniwersytecie Stanford w USA, a Warszawski Instytut Bankowości jest jej jedynym w Polsce licencjonowanym użytkownikiem. Organizatorem Konkursu jest WIB. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP.

Na podsumowanie swojej gry spotkało się 8 zespołów grających i reprezentujących następujące uczelnie: Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach, Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu, Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.

Laureatem 4. edycji Konkursu BANRISK Liga Akademicka w Katowicach został zespół SILVER Lake VBank z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, osiągając na koniec bardzo wysoką cenę 381,40 USD/ akcję. II miejsce zajął zespół KONCEPT z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, z ceną 280,10 USD/ akcję. III miejsce na podium zdobył zespół NoNa Bank z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, osiągając cenę 221,90 USD/akcję.

Na uroczystość wręczenia nagród zaproszeni zostali: prof. zw. dr hab. Irena Pyka, Kierownik Katedry Bankowości i Rynków Finansowych oraz prof. UE dr hab. Krystian Pera z Katedra Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji oraz fotorelacja na stronie: www.szkola-ryzyka.pl/artykuly.php?id=212