Studenci UE Katowice zwycięzcami konkursu księgowości

Marta Lasota, Martyna Barańska i Maciej Tuszkiewicz - studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość, specjalności rachunkowość i rewizja finansowa, zwyciężyli jako drużyna pn. "3xM" w 3. edycji ogólnopolskiego konkursu "Księgowi Przyszłości". Finał konkursu odbył się 14 czerwca w budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie i połączony był z konferencją "Księgowi Przyszłości. W erze zmian".

600 trzyosobowych zespołów rywalizowało ze sobą w trzech etapach testów online oraz zmierzyło się z pracą konkursową. Najlepsze trzy drużyny, z każdej z czterech kategorii (uczniowska, studencka płace i kadry, zawodowa), zmierzyły się w czasie finału. Drużyna naszych studentów pn. "3xM" okazała się najlepsza w swojej kategorii.

– "Zmagania trwały ponad 3 miesiące. Łącznie z finałem przeszliśmy pięć etapów, pokonując ponad 100 innych drużyn z całej Polski. Pierwsze 3 etapy polegały na rozwiązywaniu testów jednokrotnego i wielokrotnego wyboru z zakresu rachunkowości, podatków i prawa. W półfinale należało sporządzić opracowanie problemów z rachunkowości, a także stworzyć własne biuro rachunkowe biorąc pod uwagę finansowanie, sprzęt, marketing i relacje z klientami. Finał polegał na odpowiedzi przed komisją na problematyczne zagadnienie z rachunkowości oraz rozwiązanie dylematu etycznego w rachunkowości." – mówi Maciej Tuszkiewicz, lider drużyny studentów UE Katowice.

W komisji zasiadały niepodważalne autorytety z dziedziny rachunkowości. Przewodniczącym jury był prof. dr hab. Zbigniew Luty - Przewodniczący Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o.o., producent oprogramowania do zarządzania i księgowości — enova365.

Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów, a patronami byli Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Business Centre Club. Patronatu medialnego udzieliły magazyny: Rachunkowość, Świat Księgowych, Controling i Rachunkowość Zarządcza, Finanse i Controlling oraz portale: Infor, Inforlex, Kariera w Finansach, Portal Kadrowy, HR Polska oraz Portal Finanse i Księgowość.

Więcej o konkursie i konferencji na stronie → ksiegowiprzyszlosci.pl

Studenci UE Katowice zwycięzcami konkursu księgowości

Fot. M. Kowalczyk / ksiegowiprzyszlosci.pl