Stypendia dla studentów w roku akademickim 2019/2020

Informujemy, że Zarządzenie Nr 133/19 w sprawie wysokości stypendiów dla studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w roku akademickim 2019/2020 zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

W roku akademickim 2019/2020 obowiązują następujące wysokości stypendiów dla studentów ubiegających się o przyznanie świadczeń pomocy materialnej dla studentów:

1. Stypendium dla osób niepełnosprawnych bez względu na stopień niepełnosprawności: 450,00 zł.
  2. Stypendium socjalne oblicza się następująco: 1000,00 zł minus dochód na jednego członka rodziny studenta, plus 450,00 zł. Wyliczoną kwotę zaokrągla się do pełnych dziesiątek złotych.
  3. Stypendium socjalne w zwiększonej wysokości określone w 8 ust. 4 Regulaminu ustalania, przyznawania i wypłacania świadczeń dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach: 130,00 zł.
  1. Stypendium rektora otrzymuje 6% liczby studentów każdego kierunku, obliczone jako liczba całkowita, z pominięciem miejsc po przecinku.
  2. Granica punktowa na liście rankingowej, od której jest przyznawane stypendium rektora, jest wyznaczona liczbą możliwych do przyznania stypendiów, zgodnie z postanowieniami ust. 1 i 3.
  3. W przypadku, gdy granica punktowa obejmie studentów z taką samą liczbą punktów za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, granica punktowa zostanie automatycznie podwyższona.
  4. Studenci, którzy złożyli wniosek o stypendium rektora na więcej niż jednym kierunku studiów zostaną przypisani do tego kierunku, na którym zajmują wyższą pozycję na liście rankingowej.
  5. Wysokość stypendiów rektora wynosi dla studentów zajmujących na liście rankingowej ograniczonej granicą punktową:
    1. pierwsze 50% miejsc
    2. pozostałe 50% miejsc
  6. Jeżeli podział listy rankingowej ograniczonej granicą punktową będzie stanowić liczę nieparzystą, wówczas stypendium w wysokości 850,00 zł otrzyma połowa kwalifikujących się studentów minus jeden. Postanowienia ust. 3 stosuje się odpowiednio.
  7. Granice punktowe dla poszczególnych kierunków, od których są przyznawane stypendia rektora w roku akademickim 2019/2020, zostały określone w załączniku nr 1 do zarządzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z Zarządzeniem w całości poniżej.