Sukces naszych pływaków na "Silesiadzie"

Podczas odbywających się w między 10 a 12 listopada 2017 Igrzysk Studentów I roku, olbrzymi sukces odnieśli zawodnicy Uczelnianej sekcji pływackiej.

W konkurencjach indywidualnych dwa złote medale wywalczył Jakub Wojtowicz na dystansach: 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Srebrny i brązowy medal wywalczył na dystansie 50m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym Kacper Myga. Kolejnymi medalistami okazali się: Maciej Huzarewicz, zdobywca srebrnego medalu na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz Olaf Maul zdobywca brązowego medalu również na dystansie 50m stylem grzbietowym.

W rywalizacji sztafety 4x50m stylem dowolnym mężczyzn pierwsza sztafeta naszej uczelni w składzie: J. Wojtowicz, K. Myga, P. Majerczak, M. Huzarewicz stanęła na najwyższym stopniu podium, a druga w składzie: P. Janosz, A. Kubasiak, M. Marchaj, O. Maul zajęła miejsce III.

W rywalizacji sztafety 4x50m stylem dowolnym kobiet nasze zawodniczki wywalczyły medalowe III miejsce. W sztafecie popłynęły: P. Kowalska, J. Rychlicka, M. Kampe oraz D. Chłapek.

Trenerem i opiekunem sekcji jest mgr Joanna Dudek-Biskup.

Dziękujemy zawodnikom za wybitne osiągnięcia i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.