Sukces naszych studentów na AMP w Szachach

W dniach 15-17 stycznia 2016 roku rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach, organizowane zgodnie z tradycją przez Klub Uczelniany Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Podwójne złoto zdobyła nasza studentka Karina Szczepkowska-Horowska (w klasyfikacji generalnej oraz w typie uczelni społeczno-przyrodniczych). Ponadto nasza drużyna szachowa wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej AMP i srebrny medal w typie uczelni społeczno-przyrodniczych.

W związku z osiągniętymi wynikami, wraz z Maciejem Klekowskim z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Karina zakwalifikowała się do Reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata, które odbędą się w kwietniu w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Dhabi. 8-osobowy skład uzupełnią najwyżej notowani w światowych rankingach polscy studenci. Reprezentacja Polski bronić będzie dwóch złotych medali AMŚ zdobytych rok temu w Katowicach!

W czempionacie wzięło udział blisko 300 szachistów z 42 uczelni z całej Polski.