Przejdź do menu Przejdź do treści

Sukcesy członków sekcji pływackiej AZS UE Katowice

Podczas odbywającej się w Raciborzu II Edycji Akademickich Mistrzostw Śląska, zawodnicy sekcji pływackiej wywalczyli indywidualnie najwyższe miejsca na podium. W zaciętej rywalizacji sztafetowej 4x50m stylem zmiennym, reprezentacja UE Katowice uplasowała się na II miejscu!

Złoty medal na dystansie 100m stylem klasycznym z czasem (1:03,11) zdobył niezawodny Krzysztof Tokarski. Nasz Półfinalista Mistrzostw Europy zdobył również drugi złoty medal w konkurencji 50m stylem grzbietowym z czasem (28,21).

Kolejny złoty medal był zasługą Jakuba Wojtowicza, startującego na dystansie 100m stylem grzbietowym. Zawodnik zdobył najwyższe miejsce na podium pokonując dystans w czasie (1:03,05). W konkurencji 50m stylem grzbietowym, Jakub Wojtowicz uzyskał czas (29,32) zdobywając tym samym srebrny medal.

Podczas zaciętej rywalizacji sztafetowej 4x50m stylem zmiennym, zawodnicy UE Katowice uplasowali się na II miejscu, tuż za AWF Katowice. Sztafeta w składzie: Jakub Wojtowicz, Kacper Myga, Krzysztof Tokarski i Wojciech Kochański uzyskała czas (1:51,93).

Gratulujemy sukcesów czołowym zawodnikom sekcji pływackiej, jak również dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom biorącym udział w Akademickich Mistrzostwach Śląska za każdy punkt wywalczony w klasyfikacji generalnej!