Sukcesy na Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach

W dniach 18-20 stycznia 2019 roku rozegrano w hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. Nasi studenci po raz kolejny wrócili z cennymi trofeami.

Podczas zmagań indywidualnych w grupie kobiet zwyciężyła mistrzyni międzynarodowa Anna Kubicka reprezentująca naszą uczelnię. Z kolei w turnieju mężczyzn srebrny medal w typach uczelni społeczno-przyrodniczych zdobył doktorant z katedry Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej mistrz FIDE Eneasz Wiewióra. Turniej drużynowy również należy do bardzo udanych, ponieważ ekipa multimedalistów Akademickich Mistrzostw Polski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach po raz kolejny z rzędu nie zawodzi i zdobywa złoty medal w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych.

Skład drużyny jest następujący:

• mistrz międzynarodowy Piotr Piesik,
  • mistrz FIDE Eneasz Wiewióra,
  • zawodnik pierwszej kategorii szachowej Paweł Rydzewski
  • zawodnik pierwszej kategorii szachowej Patryk Talik,
  • mistrzyni międzynarodowa Anna Kubicka,
  • Adrianna Barańska,
  • Marcin Wysocki.

Najlepszym zawodnikiem na drugiej szachownicy okazał się nasz reprezentant mistrz międzynarodowy Piotr Piesik. Zdobył on 8 punktów z 9 partii przegrywając tylko w ostatniej rundzie. Po tym sukcesie ekipa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach może pochwalić się już kilkudziesięcioma medalami zdobytymi dotychczas na rozgrywkach Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach.